Movies Room

64
Średnia ocena źrodła
jest większa o 2 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 677 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
391
Neutralne
179
Negatywne
106
Strona
moviesroom.pl
Facebook

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

100

The Florida Project

The Florida Project stwierdzicie, że to film o niczym - musiało wam coś umknąć. Baker zrobił wszystko, by widz mógł obserwować świat oczami dziecka, które jeszcze nie zna okrucieństwa tego świata.


100

Climax

Pomimo zaawansowanego stopnia improwizacji oraz programowej prowizorki, Climax dość szybko zaczyna wymykać się prostym i kategorycznym systemom oceny jakości, wyłamując nie tylko pióra filmowych krytyków, ale i granice samego języka sztuki filmowej.


99

Ciche miejsce

Ciche Miejsce wprowadza widza w trans, z którego ciężko wyjść długo po zakończonym seansie. Świeże i oryginalne spojrzenie na postapokalipsę, okraszone nutką grozy, napięcia i rodzinnego dramatu.


95

Szczęściarz

Szczęściarz to filmowa adaptacja powieści o tym samym tytule — rola wygląda na napisaną specjalnie pod Stantona. Już mi go brakuje.


95

Wysoka dziewczyna

Beanpole Kantemira Balagova jest filmem otoczonym melancholią, o strachu i nieskończonym bólu, który pożera nawet miłość.


95

Parasite

Bong Joon-ho pokazuje w swoim najlepszym jak do tej pory filmie, że jest mistrzem budowania napięcia, łączenia powagi z humorem, kreatywnego opowiadania historii i tworzenia postaci.


95

Di qiu zui hou de ye wan

Długą podróż dnia ku nocy – film snom dużo bliższy, naturalistyczny w portretowaniu ich złożoności, a przede wszystkim emocjonalnie odpowiadający na nadzieje w spaniu pokładane.


95

Zelig

Woody Allen za fasadą śmieszno-absurdalnej historii obnaża ludzką naturę i pokazuje, że każdy człowiek jest jednak "kameleonem", który ukrywa się za swoją maską.


95

Roma

Ambitny, doskonale zrealizowany, do wielokrotnego oglądania. Ale zanim trafi na ekrany komputerów i tabletów, warto spróbować obejrzeć go choć raz w kinie.


95

Casablanca

To po prostu zupełnie inna kategoria, kategoria arcydzieł, które zmieniły (i ukształtowały!) oblicze kina. Jak jednym słowem opisałabym Casablankę? Urzekająca.


Proszę czekać…