Onet Film

?
Średnia ocen źrodła

To źrodło posiada 229 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
0
Strona
film.onet.pl
Facebook

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

aa
bb

Recenzje

?

Lady M.

Sekret hipnotyzującej obecności protagonistki tkwi przede wszystkim w kreacji aktorskiej Florence Pugh. Jednocześnie powściągliwej i zmysłowej. Wiktoriańskiej femme fatale.


?

Za niebieskimi drzwiami

Palejowi udało się odpowiednio wyważyć proporcje. Ani razu nie schodzi do tonacji sentymentalnej powiastki edukacyjno-oświatowej, a elementy horroru każdorazowo nicuje momentami humoru czy scenami pełnymi dowcipu albo ciepła wnoszonego przez bohat...


?

Dziewczyna we mgle

Reżyser mruga okiem do widza, aby uświadomić mu, że wszystko, co później zobaczy, toczy się w wyimaginowanym miejscu i zostało wymyślone.


?

Na Mlecznej Drodze

Jeśli czegoś tu brakuje, to równowagi i dobrego smaku.


?

Linia życia

Bez porównań i odniesień ówczesna "Linia życia" to nienajgorsze rozwiązanie na spędzenie czasu w kinie.


?

The Square

Östlund obnaża mechanizmy obowiązujące w sztuce współczesnej brawurowo, chociaż chyba nie do końca sprawiedliwie.


?

Dzikie róże

Anna Jadowska wzięła tak zwany gazetowy temat i świadomie zdekonstruowała go. Opowiadając o cierpieniu swoich bohaterek, stworzyła jeden z najważniejszych filmów o kobietach i kobiecości ostatnich lat.


?

Opowieść

Szokujący, trudny i potrzebny, choć nie do końca udany artystycznie film na ważny temat, o którym wciąż zbyt mało się rozmawia – traum wynikających z molestowania seksualnego nieletnich dziewczynek.


?

Monument

Po obejrzeniu "Wieży. Jasny dzień" Jagody Szelc, pisałem - "oto torpeda". "Monumentem" potwierdza że komplementy nie były na wyrost. Test z drugiego filmu został zaliczony.


?

Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks

"Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks to solidne kino oparte na faktach, które nie tylko przybliża tę bardzo ciekawą, ale jednocześnie nieznaną historię. Odwołuje się też do niejasnych kwestii moralnych – komórki HeLa znacznie przyspieszyły rozwój ...


Proszę czekać…