Onet Film

?
Średnia ocen źrodła

To źrodło posiada 285 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
0
Strona
film.onet.pl
Facebook

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

aa
bb

Recenzje

?

Lady M.

Sekret hipnotyzującej obecności protagonistki tkwi przede wszystkim w kreacji aktorskiej Florence Pugh. Jednocześnie powściągliwej i zmysłowej. Wiktoriańskiej femme fatale.


?

Powrót

Magdalena Łazarkiewicz w "Powrocie" wywraca biblijną przypowieść, żeby dać świadectwo prawdzie będącej pochodną bezradności. Bezradności humanisty wobec dogmatów, rytuałów, wobec zakłamania.


?

Za niebieskimi drzwiami

Palejowi udało się odpowiednio wyważyć proporcje. Ani razu nie schodzi do tonacji sentymentalnej powiastki edukacyjno-oświatowej, a elementy horroru każdorazowo nicuje momentami humoru czy scenami pełnymi dowcipu albo ciepła wnoszonego przez bohat...


?

Dziewczyna we mgle

Reżyser mruga okiem do widza, aby uświadomić mu, że wszystko, co później zobaczy, toczy się w wyimaginowanym miejscu i zostało wymyślone.


?

Wojna o prąd

Choć Gomez-Rejon robił, co mógł, by ocalić "Wojnę o prąd" od zapomnienia, jego produkcja nie zapisze się w świadomości widzów. Koniec filmu, światła zgasły, pozostała jedynie ciemność.


?

Na Mlecznej Drodze

Jeśli czegoś tu brakuje, to równowagi i dobrego smaku.


?

Linia życia

Bez porównań i odniesień ówczesna "Linia życia" to nienajgorsze rozwiązanie na spędzenie czasu w kinie.


?

The Square

Östlund obnaża mechanizmy obowiązujące w sztuce współczesnej brawurowo, chociaż chyba nie do końca sprawiedliwie.


?

Dzikie róże

Anna Jadowska wzięła tak zwany gazetowy temat i świadomie zdekonstruowała go. Opowiadając o cierpieniu swoich bohaterek, stworzyła jeden z najważniejszych filmów o kobietach i kobiecości ostatnich lat.


?

Opowieść

Szokujący, trudny i potrzebny, choć nie do końca udany artystycznie film na ważny temat, o którym wciąż zbyt mało się rozmawia – traum wynikających z molestowania seksualnego nieletnich dziewczynek.


Proszę czekać…