FILM

69
Średnia ocena źrodła
jest większa o 7 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 126 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
86
Neutralne
12
Negatywne
7
Strona
film.com.pl
Facebook

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

90

Suspiria

Zapewne rozczaruje tak zwolenników Argento, jak i fanów horroru w ogóle. Tym jednak, którzy nie trzymają się kurczowo utartych schematów, dostarczy mnóstwo satysfakcji.


90

Sama przeciw wszystkim

“Miss Sloane" wciąga, zaskakuje, budzi żywe emocje, porywa, a na dodatek porusza niezwykle aktualny problem, pozwalając widzowi poznać własną opinię na jego temat.


90

Dunkierka

„Dunkierka” wymyka się schematom na wielu płaszczyznach. To dzieło wymagające uwagi, nakręcone z rozmachem i pietyzmem. I chociaż brytyjski reżyser nie osiągnął perfekcji, nigdy nie był jej tak blisko.


85

Podwójny kochanek

Film zaskakujący, przewrotny, inny. Właśnie takie Kino chce się oglądać jak najczęściej.


80

Niemiłość

„Niemiłość” ogląda się jak rasowy dreszczowiec. I choć dużą jej część mógłby z powodzeniem nakręcić David Fincher (ponieważ zwrotów akcji i cliffhangerów jest w niej na pęczki), to nadal jest ona autorska.


80

W ułamku sekundy

Gdyby Fiodor Dostojewski, autor słynnej „Zbrodni i kary”, mógł zobaczyć film Fatiha Akina, poczułby pewnie ukłucie w sercu.


80

Tunel

„Tunel” jest dziełem, który z prostego tematu - mężczyzna uwięziony w tunelu - potrafi wycisnąć naprawdę wiele, czasem niespodziewanych, emocji i ukazać sytuacje w wyjątkowo kompleksowy sposób.


80

Blade Runner 2049

To wizualny majstersztyk, które nadbudowuje mitologię oryginalnego filmu w niespodziewane sposoby.


80

Bez obaw, daleko nie zajdzie

„Don’t Worry, He Won’t Go Far on Foot” Gusa Van Santa, oparte na autobiograficznej opowieści Johna Callahana, rysownika na wózku inwalidzkim, o kontrowersyjnym poczuciu humoru, to najlepszy z dotychczasowych filmów tegorocznego Berlinale.


80

Kler

Finalny obraz nie jest aż tak polaryzujący i jednostronny, jak życzyliby sobie tego niektórzy, zarzucając reżyserowie nadmierne uproszczenia. To film przemyślany, który pokazuje złożoną sytuację i trudną drogę wyjścia.


Proszę czekać…