Bliżej ekranu

61
Średnia ocena źrodła
jest mniejsza o 1 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 190 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
89
Neutralne
81
Negatywne
20
Strona
blizejekranu.pl
Facebook
https://www.facebook.com/BlizejEkranu/

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

90

Roma

„Roma” wygląda jak zaginiony skarb z czasów, gdy jeszcze powstawały arcydzieła.


80

Fuga

„Fuga” to nie tylko genialna Muskała, świetne zdjęcia, które opowiadają więcej niż padające z ust bohaterów słowa, ale również trafne pomysły na inscenizację poszczególnych scen, które rozgrywają się gdzieś między realnością a wizją.


80

Ukryte życie

Malick kreśli tę historię charakterystycznym dla siebie szerokim gestem – opowiada o człowieku, który został świętym za życia, w swojej prostocie uchwycił sedno wiary i niezłomności.


80

Faworyta

Lanthimos każe nam uważnie patrzeć, ale to podstęp – bo i tak nie jesteśmy w stanie przebić się przez kolejne warstwy pozornych oszustw i niepozornych prawd.


80

Lighthouse

„The Lighthouse” to film hipnotyczny, transowy, wciągający w swoją smolistą strukturę i obraz pogrążony w wyrazistych światłocieniach.


80

Boże Ciało

„Boże Ciało” nie jest żadną czytanką z katechizmu pełną mądrości z kwiecistych kazań. To kino brutalne, czasem wulgarne, pełne trudnych emocji i kontrowersyjnych scen.


80

Supernova

„Supernova” to wyjątkowo świeże kino, pozbawione klisz, uproszczeń i fabularnych łatwizn. Skupione i intymne, a jednocześnie operujące wielką skalą.


80

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

To właśnie w tych nieustannie wywoływanych wątpliwościach, myleniu tropów, dworowaniu sobie z przyzwyczajeń widzów i zaskakiwaniu nagłymi przemianami bohaterów tkwi największa siła „Trzech billboardów…”.


80

Spider-Man Uniwersum

Wygląda, jakby trafił do naszego świata z jakiegoś zupełnie innego, lepszego wymiaru.


80

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

„Ostatni Jedi”, wbrew tytułowi, to prawdziwy początek nowego rozdania w świecie Gwiezdnych Wojen. Dopiero ta część ustanawia zasady gry, inaczej rozmieszcza akcenty, na co innego zwraca uwagę.


Proszę czekać…