Bliżej ekranu

62
Średnia ocena źrodła
jest taka sama jak średnia wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 102 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
52
Neutralne
41
Negatywne
9
Strona
blizejekranu.pl
Facebook
https://www.facebook.com/BlizejEkranu/

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

90

Roma

„Roma” wygląda jak zaginiony skarb z czasów, gdy jeszcze powstawały arcydzieła.


80

Fuga

„Fuga” to nie tylko genialna Muskała, świetne zdjęcia, które opowiadają więcej niż padające z ust bohaterów słowa, ale również trafne pomysły na inscenizację poszczególnych scen, które rozgrywają się gdzieś między realnością a wizją.


80

Faworyta

Lanthimos każe nam uważnie patrzeć, ale to podstęp – bo i tak nie jesteśmy w stanie przebić się przez kolejne warstwy pozornych oszustw i niepozornych prawd.


80

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

To właśnie w tych nieustannie wywoływanych wątpliwościach, myleniu tropów, dworowaniu sobie z przyzwyczajeń widzów i zaskakiwaniu nagłymi przemianami bohaterów tkwi największa siła „Trzech billboardów…”.


80

Spider-Man Uniwersum

Wygląda, jakby trafił do naszego świata z jakiegoś zupełnie innego, lepszego wymiaru.


80

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

„Ostatni Jedi”, wbrew tytułowi, to prawdziwy początek nowego rozdania w świecie Gwiezdnych Wojen. Dopiero ta część ustanawia zasady gry, inaczej rozmieszcza akcenty, na co innego zwraca uwagę.


80

Coco

Film Unkricha być może nie grzeszy narracyjną innowacyjnością, czy wyjątkową fabularną oryginalnością, ale nie taki był cel. „Coco” jest niezwykle starannie pomyślaną, imponującą intelektualnie sagą rodzinną.


80

Złodziejaszki

Siłą filmu jest dowartościowanie codziennej, zupełnie nieefektownej przyzwoitości, która jednak okazuje się dysponować ogromną mocą. Dzięki niej życie czasami bywa znośne.


80

Pierwszy człowiek

To jest naprawdę kosmiczny poziom!


70

Fokstrot

Ale żeby móc śmiać się z tego, co pokazuje Maoz, trzeba wcześniej spalić sporo dobrego towaru – i modlić się, by nie skończyło się to bad tripem.


Proszę czekać…