Esensja

67
Średnia ocena źrodła
jest większa o 5 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 201 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
123
Neutralne
61
Negatywne
15
Strona
esensja.pl
Facebook

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

100

Kapitan Marvel

Każdy film z kotem jest lepszy niż bez kota. A szczególnie, kiedy Nick Fury dziumdzia nad nim słodko niczym emerytka z naszego bloku. To po prostu trzeba zobaczyć.


100

Kedi - sekretne życie kotów

„Kedi” – film, który w takim samym stopniu bawi, co wzrusza – nie dostanie Oscara za najlepszy dokument, będzie to oznaczało, że świat nie zasługuje na to, by dłużej istnieć.


100

2001: Odyseja kosmiczna

„2001” nadal fascynuje, wywołując wciąż dziwny podziw, dziwny namysł, pełen tych samych pytań, które zadawali sobie Kubrick i Clarke.


100

Nić widmo

Erudycja i zmysł szaradzisty reżysera nie przesłaniają jednak pasjonującego studium postaci – a tylko czynią seans „Nici widmo” tym większą przyjemnością.


90

Joker

To nie jest film superbohaterski. To nie jest też film o anty bohaterze. Ani nawet o arcyłotrze. To, podobnie jak Marvelowski „Logan”, film o człowieku.


90

Pewnego razu... w Hollywood

Po lekkiej zadyszce, której owocem stała się kręcona niemalże na autopilocie „Nienawistna ósemka”, jeden z największych reżyserów wszech czasów powraca. I to w jakim stylu!


90

Twój Vincent

Film wyświetlany jest w polskich kinach głównie w wersji dubbingowanej, co wydaje się dziwne, ale zapewne chodziło o to, by widz bez rozpraszania napisami mógł chłonąć artystyczną stronę dzieła.


90

Czarna Pantera

Mocnymi stronami filmów Marvela są sympatyczne postaci, dynamiczna fabuła oraz zręcznie dawkowany humor. „Czarna Pantera” ma to wszystko, a dodatkowo jest prześliczną wizualną bombonierką.


90

Avengers: Wojna bez granic

Twórcy „Avengers: Infinity War”wyciągnęli wnioski z poprzednich marvelowskich produkcji, ogniskując je w gigantycznej produkcji, która być może jest najlepszym filmem superbohaterskim od czasu „Mrocznego rycerza”.


90

Milczenie

„Milczenie” jest dziełem niesamowicie trudnym w odbiorze, można powiedzieć nawet, że bolesnym.


Proszę czekać…