FilmWeb

59
Średnia ocena źrodła
jest mniejsza o 3 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 865 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
356
Neutralne
318
Negatywne
181
Strona
www.filmweb.pl

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

100

Świt

Wejście "Świtu" do kin to powód do świętowania. Jeśli zmęczeni jesteście formułą kina opartego na trzyaktowej narracji i obowiązkowych zwrotach akcji, to łotewski kandydat do...


100

Nić widmo

Gdyby nie fakt, że w kontekście tego filmu każda metafora musi wywołać błyskawiczne skojarzenia seksualne, powiedziałbym krótko i prosto: jest to film, że palce lizać.


90

Zatrzyj ślady

Nakręcone jest to wszystko bez jednej fałszywej nuty. Granik klęka przed majestatem przyrody, jednak nie odpływa w zadumę nad każdą nasturcją.


90

Król rozrywki

"Król rozrywki" nie jest kolejną biografią Wielkiej Jednostki. Fakty z jego życia potraktowane są pobieżnie, stanowiąc jedynie pretekst. Twórcom widowiska chodziło raczej o złożenie hołdu idei, którą rozpropagował Barnum.


90

22 lipca

Nie do końca rozumiem, dlaczego Greengrass nakręcił swój film w Norwegii z udziałem lokalnych aktorów, ale z dialogami w języku angielskim. Być może taki był prikaz z góry, od finansującego realizację Netfliksa.


90

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Pod względem literackim "Trzy billboardy" można umieścić na tej samej półce co twórczość Aarona Sorkina oraz Quentina Tarantino. Pisarstwo McDonagha jest błyskotliwe, ostre i naszpikowane morderczo zabawnymi puentami.


90

W ułamku sekundy

"W ułamku sekundy" Fatiha Akina przypomina, dlaczego największą cnotą kina politycznego pozostaje prostota.


90

Patti Cake$

"Patti Cake$" to wyjątkowa historia, którą ogląda się z zapartym tchem. To film, który bawi i wzrusza w równej mierze.


90

Hugo

Z perspektywy zaskakującego finału, "Hugo" zyskuje koniec końców jeszcze jeden wymiar: opowieści o chłopaku, który przedwcześnie opuszcza kuźnię charakteru.


90

Jak wytresować smoka 3

"Jak wytresować smoka 3", to zarówno spełnione kino familijne, wciągający film przygodowy, jak i błyskotliwa komedia romantyczna. To także fantastyczne zwieńczenie cyklu, który na przestrzeni prawie dekady skradł niejedno serce.


Proszę czekać…