FilmWeb

58
Średnia ocena źrodła
jest mniejsza o 4 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 529 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
216
Neutralne
185
Negatywne
121
Strona
www.filmweb.pl

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

100

Świt

Wejście "Świtu" do kin to powód do świętowania. Jeśli zmęczeni jesteście formułą kina opartego na trzyaktowej narracji i obowiązkowych zwrotach akcji, to łotewski kandydat do...


100

Nić widmo

Gdyby nie fakt, że w kontekście tego filmu każda metafora musi wywołać błyskawiczne skojarzenia seksualne, powiedziałbym krótko i prosto: jest to film, że palce lizać.


90

Król rozrywki

"Król rozrywki" nie jest kolejną biografią Wielkiej Jednostki. Fakty z jego życia potraktowane są pobieżnie, stanowiąc jedynie pretekst. Twórcom widowiska chodziło raczej o złożenie hołdu idei, którą rozpropagował Barnum.


90

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Pod względem literackim "Trzy billboardy" można umieścić na tej samej półce co twórczość Aarona Sorkina oraz Quentina Tarantino. Pisarstwo McDonagha jest błyskotliwe, ostre i naszpikowane morderczo zabawnymi puentami.


90

W ułamku sekundy

"W ułamku sekundy" Fatiha Akina przypomina, dlaczego największą cnotą kina politycznego pozostaje prostota.


90

Patti Cake$

"Patti Cake$" to wyjątkowa historia, którą ogląda się z zapartym tchem. To film, który bawi i wzrusza w równej mierze.


90

Hugo

Z perspektywy zaskakującego finału, "Hugo" zyskuje koniec końców jeszcze jeden wymiar: opowieści o chłopaku, który przedwcześnie opuszcza kuźnię charakteru.


90

Lazzaro felice

Ten film uświadamia, jak bardzo współczesne kino odzwyczaiło nas od alegorii, od metafory. Jak nisko latamy na co dzień i jak niewiele trzeba, żeby poszybować nad rzeczywistością i pokusić się o szersze spojrzenie.


90

Mektoub, My Love: Canto Uno

"Zawsze wolałem rozmyślanie o życiu niż samo życie". Całe szczęście, że efektami takich rozmyślań pozostają od czasu do czasu równie wspaniałe filmy jak "Mektoub".


90

Atak paniki

Wybitna komedia Maślony jest zarazem dziko śmieszna i przerażająca; jest lekturą obowiązkową.


Proszę czekać…