Movieway

64
Średnia ocena źrodła
jest większa o 2 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 179 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
89
Neutralne
71
Negatywne
17
Strona
www.movieway.pl
Facebook

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

aa

Recenzje

90

Dunkierka

Dunkierka ma w sobie wirtuozerię opowiadania i indywidualny styl Nolana. Ta bezosobowa – bez wyraźnych bohaterów – opowieść jest pełna duszy i materiału do rozmyślania, który nie narzuca nachalnie konkretnych tez i argumentów.


90

The Square

The Square to kino piekielnie inteligentne, wielopoziomowe, metaforyczne, ale też boleśnie dosadne w swej satyrze na sztukę, państwo opiekuńcze i męskość XXI w.


90

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri nie jest banalnym dramatem, ale rozkrzyczaną manifestacją codzienności z jej bólem i uśmiechem. Kolorowy miszmasz pełen dobrej energii i odrobiny nadziei. McDonagh potrafi bawić się w kino!


90

Twój Vincent

Cały film to intrygujące śledztwo dociekliwego Armanda. Chłopak krąży od osoby do osoby i – niczym w fabularnej grze komputerowej – otrzymuje kolejne wskazówki.


90

Aquarius

Aquarius staje się opowieścią, obok której nie można przejść obojętnie. Brazylijski reżyser w spokoju i pogodnej zadumie opowiada o prawdziwości, która ma w sobie niesamowitą wartość chwytania czasu.


80

The Death of Stalin

Maestria filmowego budowania napięcia, które jest niczym bomba zegarowa. Wybuch prowadzi do śmiechu, ale i bolesnych wniosków.


80

Ciao Italia!

Komedia o tragedii. Tragedii osobistej, ale też w szerszym wymiarze – społecznej, politycznej. Ważna historia opowiedziana w mistrzowskiej formie. Jestem bardzo na tak!


80

Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)

Kino nieco gorzkie, momentami sarkastyczne, ale dzięki temu poruszające.


80

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara to film z serii „wszystko, co znacie i kochacie”, ale nie można mu odmówić werwy, uroku i ekstatycznych pojedynków.


80

Kedi - sekretne życie kotów

Magiczna i pełna humoru opowieść o kociej sile przyciągania i czarowania. O indywidualnościach, które cenią sobie wolność, są niezależne, a mimo wszystko władają ludzkimi sercami.


Proszę czekać…