Gildia Film

63
Średnia ocena źrodła
jest większa o 1 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 61 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
26
Neutralne
11
Negatywne
12
Strona
www.film.gildia.pl
Facebook

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

100

Czarna Pantera

Reżyser, dzięki lekkości prowadzenia fabuły i zamiłowania do poruszania społecznych kwestii na ekranie, stworzył dzieło o swoich czarnoskórych braciach dla zachodnich odbiorców kultury masowej.


90

Czerwony żółw

Jest przepiękny, doskonale zrobiony, ale jednocześnie niezbyt łatwy w odbiorze, ambitny, pełen niedopowiedzeń.


90

Dunkierka

Dunkierka ma w sobie wszystko, co kino wojenne dotykające tematyki walki z nazistami powinno mieć. Znajdziemy w tym filmie akcję, kontekst historyczny, napięcie, dużo wybuchów, mało słów oraz oddech przeciwników, który bezustannie czujemy na plecach.


90

Mother!

Darren Aronofsky lubi szokować i trzymać widza w napięciu do granic wytrzymałości. Mroczna wyobraźnia reżysera przypomina trochę w Mother! niepokojące obrazy Salvadora Dalego, na któych rzeczywiste przedmioty ukazywane są w sposób przerysowany, ni...


90

Spider-Man: Homecoming

Widz po obejrzeniu filmu staje się cudownie odświeżony jego lekkością. Zalecam na poprawę nastroju wizytę w kinie więcej, niż jeden raz. Pajączek powraca w glorii i chwale do domu.


90

Strażnicy Galaktyki Vol. 2

Obraz zapewnia mnóstwo rozrywki opartej na świetnym scenariuszu i doskonale dobranej obsadzie.


90

Wonder Woman

I tak można powiedzieć, że pani reżyser uratowała filmowe Uniwersum DC. Kobiecym okiem wyeksponowała nowe tendencje w kinie superbohaterskim.


80

Song to Song

Song to song nie jest filmem łatwym w odbiorze. Nie jest też obrazem dla każdego. Styl Malicka trzeba czuć.


80

Thor: Ragnarok

Thor Ragnarok pozostaje świetną ekranizacją wprowadzając nieco powiewu świeżości w skostniałą mitologię, która przenika do świata zwykłych śmiertelników i to dosłownie.


80

The Florida Project

The Florida Project nie jest kolejnym wyciskaczem łez czy też dramatem, ale światem oglądanym z perspektywy dziecięcej szczerości i ciekawości Moonee, każdego dnia zabierającej nas w nową przygodę, zza której mimochodem wyłania się trudna rzeczywi...


Proszę czekać…