Interia

60
Średnia ocena źrodła
jest mniejsza o 2 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 151 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
77
Neutralne
38
Negatywne
36
Strona
film.interia.pl

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

95

Sieranevada

"Sieranevada" to jeden z najlepszych filmów, jakie będą gościć na ekranach kin w 2017 roku. Chociaż trzygodzinny czas projekcji może niektórych odstraszyć, warto dać mu szansę. Myślę, że nikt się nie zawiedzie.


90

Fantastyczna kobieta

Rzadko spotyka się tak hipnotyzujące spojrzenie - tak hipnotyzującą postać. Daniela Vega, która wcieliła się w tytułową fantastyczną kobietę to ktoś, o kim długo nie będzie można zapomnieć.


90

Safari

Ten portret jest przerażający - przypomina eugeniczne teksty z początku XX wieku, w którym każdy "inny" był oceniany niczym okaz, często prezentowany jako eksponat.


90

American Honey

Najnowszy film Arnold to portret - intensywny, emanujący żywą energią, ale też gorzki, smutny i sugestywnie wyrazisty.


90

Nazywam się Cukinia

"Nazywam się Cukinia" to nie jest urocza animacja dla dzieci. Raczej dla tych starszych i dużo starszych. Idealna na przeczyszczenie kanalików łzowych. Mądra i piękna.


90

Czerwony żółw

Połączenie wrażliwości holenderskiego artysty i tradycji słynnego japońskiego Studia Ghibli przyniosło niezwykły efekt. Piękna przypowieść o rozbitku, który spędza życie na pozornie bezludnej wyspie.


90

Nie jestem twoim murzynem

"Nie jestem twoim murzynem" nie jest jednak filmem historycznym. Peck dba o współczesny kontekst. Pokazuje, na czym polega ciągłość prześladowania, jak bardzo stałym elementem kultury USA jest rasizm.


85

Coco

Początkowo wątpliwości może budzić brak klarownych motywacji postaci i dość ostra krytyka rodzinnych fundamentów, ale koniec końców twórcy radzą sobie z nadmiarem postaci i wątków, a liberalne przesłanie nabiera bardziej stonowanych kształtów.


85

Blade Runner 2049

Podobnie jak niegdyś Ridley Scott, Villeneuve nie zadowala się nakręceniem ambitnego filmu gatunkowego. Chce czegoś więcej: mariażu wysokobudżetowego widowiska ze szczerozłotym arthousem.


80

Moje wakacje z Rudym

Stenders jest tego świadomy i wraz operatorem Goeffrey’em Hallem tworzy obraz outbacku taki, jaki chcemy zobaczyć. A przede wszystkim, jaki w głowie ma australijski odbiorca.


Proszę czekać…