WP Film

69
Średnia ocena źrodła
jest większa o 7 od średniej wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 104 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
54
Neutralne
17
Negatywne
8
Strona
film.wp.pl

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

aa

Recenzje

100

Cicha noc

"Cicha noc" to debiut na miarę Jana P. Matuszyńskiego i jego "Ostatniej rodziny". Wielkie, świetnie nakręcone kino, pozostające z widzem na długo po seansie.


100

Baby Driver

Sednem jest strona formalna i koncept, wedle którego wszystko, począwszy od akcji, a skończywszy na montażu i najdrobniejszych gestach obsady, podporządkowano rytmowi muzyki sączącej się z radia i iPoda bohatera granego przez Ansela Elgorta.


100

The Florida Project

Dafoe brawurowo niuansuje tę postać, wychodzi poza schemat zgryźliwego poczciwca, często jednym gestem przekazuje znacznie więcej niż przy pomocy słów.


100

Czarna Pantera

Widowisko Ryana Cooglera jest dla kina superbohaterskiego tym, czym w zeszłym roku okazało się "Uciekaj!” Jordana Peele’a dla horroru: znakomitym filmem gatunkowym przepuszczonym przez filtr rasy.


100

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Rzadko zdarza się w kinach premiera filmu spełnionego, tak genialnego, że gdyby wyciąć z niego którąkolwiek postać czy fragment wypowiedzi – czegoś by po prostu we wszechświecie nagle bardzo brakowało.


90

Dziedzictwo. Hereditary

I choć cała obsada sprawdza się tutaj idealnie, to królową "Dziedzictwa" jest niewątpliwie Toni Collette.


90

Niemiłość

“Niemiłość” bez dwóch zdań jest filmem wybitnym. Na pewno będziemy o nim jeszcze pisać. Czekajcie na niego, bo warto.


85

Pewnego razu... w Hollywood

Tarantino miał wszystko, by zrobić filmowe dzieło sztuki, lecz czegoś zabrakło. Był tak blisko, a jednocześnie daleko oceny 10/10.


80

Śmierć nadejdzie dziś

Nie pozostaje nic innego, jak tylko iść, samemu zobaczyć, doskonale się rozerwać, a po wyjściu z kina długo się jeszcze potem do siebie uśmiechać.


80

Czwarta władza

Spielberg więc daje lekcję mającemu autorytarne zapędy Trumpowi: czwarta władza okazała się silniejsza od prezydenta. Ostrzega go: skończysz jak Nixon.


Proszę czekać…