FDB

62
Średnia ocena źrodła
jest taka sama jak średnia wszystkich źrodeł

To źrodło posiada 744 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez źrodło:

Pozytywne
374
Neutralne
206
Negatywne
135
Strona
fdb.pl
Facebook

Krytycy publikujący dla tego źrodła:

Recenzje

100

Blade Runner 2049

Film jest tak dobry, że łatwo jest powtarzać kolejne epitety, w narastającym zachwycie.


100

One More Time with Feeling

Bliżej się już stanąć bohatera nie da. Tutaj król, przekazywanych doskonałą muzyką emocji, jest nagi. Na dodatek się tego wstydzi.


100

Love

Daleko Love do pustej erotyki. Noému udało się stworzyć sentymentalny obraz miłości, w niektórych scenach czułej i delikatnej, w innych zaś ostrej, brutalnej, wręcz zwierzęcej.


100

Lobster

W groteskowej formie dotyka najtrudniejszych i najbardziej bolesnych aspektów ludzkiej egzystencji.


90

Dunkierka

Tysiące statystów, tysiące kreatywnych rozwiązań – tysiące sekund niespotykanej, wojennej atmosfery.


90

Subtelność

To dzieło satysfakcjonujące intelektualnie. Kino nieposzukujące nowych form i innowacyjnych metod wypowiedzi desperacko i w afekcie. Subtelność odnajduje się w rozsądku, precyzji, traktuje film jako opowiadanie.


90

Mustang

Ten film to głośno oddychająca obrazem i treścią szczera historia o zatopieniu zębów w swojej tożsamości i nie puszczaniu jej. Mustang to niesamowicie czuły i przejmujący hymn o sile kobiety.


90

Toni Erdmann

Niemiecka reżyserka nie bawi się w szokowanie czy nadmierną ekspozycję, patrzy na swoich bohaterów z czułością i konieczną ironią, dzięki czemu samozwańczy trener personalny i coach Erdmann nie jest banalną karykaturą. To film pełen miłości i posz...


90

Strażnicy Galaktyki Vol. 2

Strażnicy Galaktyki vol.2, to świetny przykład, zarówno kina rozrywkowego, jak i kontynuacji jako takiej. Akcja rozwija się wartko, ale nigdy chaotycznie, śmiechu jest co nie miara, muzyka i wizualia są cudowne.


90

Powrót

Relacje bohaterów są składnikiem fabuły. Na szczęście pojawiają się jeszcze twórcy, którzy wiedzą, że to wszystko co wytwarzane pomiędzy ludźmi jest najatrakcyjniejsze i można sobie oszczędzić zatrudniana kaskaderów. Dyktatura emocji nie ogranicza...


Proszę czekać…