Joanna Ostrowska

Interia

JO
61
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 1 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 67 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
32
Neutralne
21
Negatywne
13

Recenzje

90
120 uderzeń serca

Z tej perspektywy film Campillo nie tylko wzbogaca queerową historię XX wieku, ale również oddaje głos tym, których biografie nadal pozostają nieznane i niechciane.


90
Fantastyczna kobieta

Rzadko spotyka się tak hipnotyzujące spojrzenie - tak hipnotyzującą postać. Daniela Vega, która wcieliła się w tytułową fantastyczną kobietę to ktoś, o kim długo nie będzie można zapomnieć.


90
Safari

Ten portret jest przerażający - przypomina eugeniczne teksty z początku XX wieku, w którym każdy "inny" był oceniany niczym okaz, często prezentowany jako eksponat.


90
Marlina: Zbrodnia w czterech aktach

"Marliny" nie sposób wyrzucić z głowy. Jej oblicze to twarz Marshy Timothy, która ze stoickim spokojem prowadzi walkę przeciwko światu. Wszystko w imię zasad i dlatego, że zemsta bywa bardzo słodka.


90
Nie jestem twoim murzynem

"Nie jestem twoim murzynem" nie jest jednak filmem historycznym. Peck dba o współczesny kontekst. Pokazuje, na czym polega ciągłość prześladowania, jak bardzo stałym elementem kultury USA jest rasizm.


80
Jesień we Francji

Po obejrzeniu filmu Mahamata-Saleha Harouna w głowie zostaje tylko jedna myśl - system jest nieludzki. Trudno przejść do porządku dziennego, kiedy obserwuje się twarze ludzi czekających na decyzję miejscowych władz.


80
Łagodna

Bohaterka Łoźnicy walczy o to, żeby dowiedzieć się prawdy o własnym mężu. Takich jak ona są miliony. Każda i każdy z nich toczą swoje walki. Wszyscy są przegrani.


80
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

"Wojna..." to prawdziwa wizualna przygoda. Efekty specjalne to filmowy majstersztyk. Nie ma tu nic "za dużo", "za mocno".


80
Party

Potter jest bezlitosna w budowaniu satyry na brytyjskiej społeczeństwo. Nie oszczędza liberalnych elit.


80
Kapitan

W "Kapitanie" widać chaos wojennej codzienności w ostatnim etapie, która bardziej przypomina szalony spektakl z elementami burleski, które zresztą pojawiają się pod koniec filmu.


Proszę czekać…