Joanna Ostrowska

Interia

JO
61
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 1 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 72 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
34
Neutralne
23
Negatywne
14

Recenzje

90
120 uderzeń serca

Z tej perspektywy film Campillo nie tylko wzbogaca queerową historię XX wieku, ale również oddaje głos tym, których biografie nadal pozostają nieznane i niechciane.


90
Fantastyczna kobieta

Rzadko spotyka się tak hipnotyzujące spojrzenie - tak hipnotyzującą postać. Daniela Vega, która wcieliła się w tytułową fantastyczną kobietę to ktoś, o kim długo nie będzie można zapomnieć.


90
Safari

Ten portret jest przerażający - przypomina eugeniczne teksty z początku XX wieku, w którym każdy "inny" był oceniany niczym okaz, często prezentowany jako eksponat.


90
Marlina: Zbrodnia w czterech aktach

"Marliny" nie sposób wyrzucić z głowy. Jej oblicze to twarz Marshy Timothy, która ze stoickim spokojem prowadzi walkę przeciwko światu. Wszystko w imię zasad i dlatego, że zemsta bywa bardzo słodka.


90
Nie jestem twoim murzynem

"Nie jestem twoim murzynem" nie jest jednak filmem historycznym. Peck dba o współczesny kontekst. Pokazuje, na czym polega ciągłość prześladowania, jak bardzo stałym elementem kultury USA jest rasizm.


80
Jesień we Francji

Po obejrzeniu filmu Mahamata-Saleha Harouna w głowie zostaje tylko jedna myśl - system jest nieludzki. Trudno przejść do porządku dziennego, kiedy obserwuje się twarze ludzi czekających na decyzję miejscowych władz.


80
Łagodna

Bohaterka Łoźnicy walczy o to, żeby dowiedzieć się prawdy o własnym mężu. Takich jak ona są miliony. Każda i każdy z nich toczą swoje walki. Wszyscy są przegrani.


80
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

"Wojna..." to prawdziwa wizualna przygoda. Efekty specjalne to filmowy majstersztyk. Nie ma tu nic "za dużo", "za mocno".


80
Milcząca rewolucja

Kraume punkt po punkcie analizuje społeczność robotniczego Stalinstadt, aby stworzyć piekielnie skomplikowany obraz relacji ludzkich, w których nadal najważniejsza jest przeszłość/historia.


80
Party

Potter jest bezlitosna w budowaniu satyry na brytyjskiej społeczeństwo. Nie oszczędza liberalnych elit.


Proszę czekać…