Łukasz Maciejewski

Onet Film

ŁM
?
Średnia ocen krytyka

Ten krytyk napisał 30 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
0

Recenzje

?
Za niebieskimi drzwiami

Palejowi udało się odpowiednio wyważyć proporcje. Ani razu nie schodzi do tonacji sentymentalnej powiastki edukacyjno-oświatowej, a elementy horroru każdorazowo nicuje momentami humoru czy scenami pełnymi dowcipu albo ciepła wnoszonego przez bohat...


?
The Square

Östlund obnaża mechanizmy obowiązujące w sztuce współczesnej brawurowo, chociaż chyba nie do końca sprawiedliwie.


?
Dzikie róże

Anna Jadowska wzięła tak zwany gazetowy temat i świadomie zdekonstruowała go. Opowiadając o cierpieniu swoich bohaterek, stworzyła jeden z najważniejszych filmów o kobietach i kobiecości ostatnich lat.


?
Atak paniki

Arcyzdolny Maślona kompiluje wysokie z niskim, zestawia to, co śmieszne, z tym, co straszne, ale portretując kilka pokoleń panikarzy, nie przygląda się im z perspektywy omnibusa, tylko wyrozumiałego obserwatora.


?
Człowiek z magicznym pudełkiem

"Człowiek z magicznym pudełkiem" (tym pudełkiem jest kluczowe dla akcji filmu stare radio) to feeria pomysłów różnej klasy, fantazji na temat i obok tematu.


?
Noc Walpurgi

W ciemnych, wyrafinowanych czarno-białych kadrach, Zajączkowska niewidzialnym gestem mimicznym, mikrotikiem nerwobólu, znowu staje się wystraszoną, przerażoną dziewczyną śpiewającą arię rozpaczy. Z zaciśniętymi zębami, ze spoconymi dłońmi. Piekło ...


?
Ptaki śpiewają w Kigali

Powrót do życia jest jednak trudny. Krauzowie precyzyjnie pokazują, jak ciężko jest przetrwać ocalonym, i jakie to skomplikowane.


?
Sieranevada

Od dawna nie widziałem tak doskonale zainscenizowanych, wymyślonych scen w kinie europejskim.


?
Pewnego razu w listopadzie

Film Andrzeja Jakimowskiego jest oskarżeniem i ultimatum. Początek przemocy zaczyna się od odtrącenia tych, którzy mają gorzej, czują się źle, stają się przeszkodą dla uniformizacji średniej krajowej.


?
Aquarius

"Aquarius" to wspaniale wyreżyserowana opowieść o duszy miejsca i o niezgodzie na zmianę adresu, zwłaszcza kiedy miejsce zostało oswojone i zaakceptowane, kiedy czujemy, że powinno towarzyszyć nam aż do końca, do samego finału.


Proszę czekać…