Łukasz Maciejewski

Onet Film

ŁM
?
Średnia ocen krytyka

Ten krytyk napisał 67 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
0

Recenzje

?
Powrót

Magdalena Łazarkiewicz w "Powrocie" wywraca biblijną przypowieść, żeby dać świadectwo prawdzie będącej pochodną bezradności. Bezradności humanisty wobec dogmatów, rytuałów, wobec zakłamania.


?
Młody Ahmed

Mistrzowie nic nie muszą. Mistrzowie, którzy przez wiele lat wyznaczali styl, mogą robić to nadal. Status mistrza zobowiązuje. „Młody Ahmed” jest jak wcześniejsze filmy braci Dardenne.


?
Za niebieskimi drzwiami

Palejowi udało się odpowiednio wyważyć proporcje. Ani razu nie schodzi do tonacji sentymentalnej powiastki edukacyjno-oświatowej, a elementy horroru każdorazowo nicuje momentami humoru czy scenami pełnymi dowcipu albo ciepła wnoszonego przez bohat...


?
The Square

Östlund obnaża mechanizmy obowiązujące w sztuce współczesnej brawurowo, chociaż chyba nie do końca sprawiedliwie.


?
Dzikie róże

Anna Jadowska wzięła tak zwany gazetowy temat i świadomie zdekonstruowała go. Opowiadając o cierpieniu swoich bohaterek, stworzyła jeden z najważniejszych filmów o kobietach i kobiecości ostatnich lat.


?
Monument

Po obejrzeniu "Wieży. Jasny dzień" Jagody Szelc, pisałem - "oto torpeda". "Monumentem" potwierdza że komplementy nie były na wyrost. Test z drugiego filmu został zaliczony.


?
Jak pies z kotem

Autentyczne grymasy, zbliżenia na twarze, dłonie – cała zewnętrzność to atrapa. W opowieści o życiu wobec śmierci najważniejsze jest to, co jest trwaniem, czekaniem i lękiem. Świat uczuć.


?
Atak paniki

Arcyzdolny Maślona kompiluje wysokie z niskim, zestawia to, co śmieszne, z tym, co straszne, ale portretując kilka pokoleń panikarzy, nie przygląda się im z perspektywy omnibusa, tylko wyrozumiałego obserwatora.


?
Człowiek z magicznym pudełkiem

"Człowiek z magicznym pudełkiem" (tym pudełkiem jest kluczowe dla akcji filmu stare radio) to feeria pomysłów różnej klasy, fantazji na temat i obok tematu.


?
Jeszcze nie koniec

U Bessona przemoc fizyczna to także słowa, mimika, gesty. To spojrzenie, od którego nie ma ucieczki. Spojrzenie trucizna oraz spojrzenie – uzależnienie od trucizny.


Proszę czekać…