Patryk Sławicki

Movies Room, Filmaster

PS
69
Średnia ocena krytyka
jest większa o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 28 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
17
Neutralne
8
Negatywne
3

Recenzje

100
Tokijska opowieść

Urzekająca i subtelna wizja Ozu jest dziełem ponadczasowym, kryjącym w swych przesłankach wartości, do których odnieść może się każdy, niezależnie od pokolenia.


100
Birdman

Birdman to produkcja, która już od pierwszych ujęć zabiera nas do swojego świata i nie wypuszcza aż do końca seansu. Przemyślany i rewelacyjnie zrealizowany obraz pomimo tego, że powstał 3 lata temu, będzie świeży i na czasie jeszcze przez dobrych...


90
Lobster

To także jeden z tych filmów, które szanują intelekt widza i nie starają się wytłumaczyć każdej poszczególnej sceny mówiąc wprost co i jak. Wiele dzieje się tutaj poza kadrem, albo opiera się na niedopowiedzeniach.


90
The Florida Project

The Florida Project ujmuje swoją żonglerką pomiędzy poważnymi problemami, a dziecięcymi i beztroskimi harcami.


90
Mandy

Nie byłem na tyle grzeczny w tym roku, żeby dostać takie Nicolasowe łakocie. To jest Cage, na którego nie zasłużyłem, ale rage, jakiego potrzebuję.


90
Nić widmo

Nić Widmo to rewelacyjnie zagrane, przemyślane i lubujące się w detalach kino.


87
The Disaster Artist

Fenomen struktury The Disaster Artist nie polega tylko na zręcznej selekcji scen, która jako origin story + zwieńczenie sprawdza się bardzo dobrze, chodzi tu też o balans pomiędzy wyżej wspomnianą przystępnością dla nowego widza i poszanowaniem we...


80
Serce miłości

Łukasz Ronduda (reżyser) wydaje się rozumieć całą tę otoczkę na tyle dobrze, że jest nam (widzom) w stanie opowiedzieć ją w taki sposób, że raczej nie obrazi koneserów, ale też i zachęci amatorów.


80
Nigdy cię tu nie było

To coś można pokochać, można znienawidzić, koniec końców ciężko jednak przejść obojętnie.


80
Plemię

Jest to ciekawy eksperyment filmowy, który stanowi swego rodzaju ćwiczenie dla widza, zmuszając go do koncentracji oraz skupianiu się na aspektach, do których zazwyczaj nie przywiązuje się uwagi.


Proszę czekać…