Adrian Luzar

Interia

AL
62
Średnia ocena krytyka
jest taka sama jak średnia wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 87 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
44
Neutralne
30
Negatywne
13

Recenzje

90
Ciche miejsce

Gdyby nie balansujący na granicy absurdu finał, pewnie moglibyśmy mówić o oscarowym potencjale.


85
Coco

Początkowo wątpliwości może budzić brak klarownych motywacji postaci i dość ostra krytyka rodzinnych fundamentów, ale koniec końców twórcy radzą sobie z nadmiarem postaci i wątków, a liberalne przesłanie nabiera bardziej stonowanych kształtów.


85
Lady Bird

"Lady Bird" to także produkcja znacznie łatwiejsza w odbiorze, niż dzieło Linklatera, zrealizowana z większą wrażliwością i z bezbłędną obsadą. Z drugiej strony momentami wciąż niepewna stylistycznie i naiwnie prosta.


80
Twój Simon

"Twój Simon" ma już zapewnione miejsce w historii Hollywood. Patrząc na efekt pracy twórców można stwierdzić jedynie, że jest to miejsce w pełni zasłużone.


80
To

Klaun Pennywise wygląda, straszy i morduje jak żywcem wzięty z kart książki. King skakał z radości (i wrzeszczał z przerażenia), jak oglądał.


80
Jak wytresować smoka 3

"Jak wytresować smoka 3" to pożegnanie, jakiego Czkawce i Szczerbatkowi pozazdrościć mogliby bohaterowie wielu animowanych hitów, na czele ze Shrekiem i Osłem - film pełen uroku, serca i prostej, życiowej mądrości.


80
Atak paniki

Pełnometrażowy debiut Pawła Maślony to prawdziwa filmowa petarda.


80
A Ghost Story

Lowery dzieląc się prostą, lecz przenikliwą refleksją na tematy wagi najwyższej, tworzy równocześnie film, który zostawia w nas ślad równie wyraźny jak barwne wspomnienie z dzieciństwa.


80
Lighthouse

W "Lighthouse" napięcie można siekać nożem, choć groza rozpisana jest między zaledwie dwóch bohaterów uwięzionych w ciasnej latarni. Robert Eggers po fenomenalnym debiucie postawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i... niespodziewanie ją przeskoczył.


80
Kształt wody

Nie zmienia to faktu, że konstrukcyjnie i emocjonalnie del Toro prezentuje szczytową formę - jest skupiony na własnej wizji, ale i w pełni świadomy, czym "żywi się" Hollywood i jak połączyć oba te światy.


Proszę czekać…