Piotr Mirski

Interia

PM
57
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 5 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 24 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
13
Neutralne
3
Negatywne
8

Recenzje

85
Blade Runner 2049

Podobnie jak niegdyś Ridley Scott, Villeneuve nie zadowala się nakręceniem ambitnego filmu gatunkowego. Chce czegoś więcej: mariażu wysokobudżetowego widowiska ze szczerozłotym arthousem.


80
Paddington 2

Jeśli przyznawano by Oscara za najsympatyczniejszego filmowego bohatera roku, Paddington powinien położyć łapki na statuetce.


80
Baby Driver

Będąc zawodowym zgrywusem, reżyser nie boi się pochylić nad swoimi bohaterami - a także poprosić widzów, aby zrobili to samo.


75
To przychodzi po zmroku

Shults świetnie radzi sobie z kreowaniem atmosfery, splataniem wątłej nadziei z przemożnym fatalizmem.


75
Przeżyć: metoda Houellebecqa

"Przeżyć" jest dziwnym, ekscentrycznym filmem: trochę dokumentem, a trochę zgrywą; prezentem dla kulturalnych ćpunów i zarazem podróżą do jądra ciemności.


75
Na karuzeli życia

Bądźcie jednak ostrożni. Nazbyt duże emocjonalne zaangażowanie prowadzi do złamanego serca. "Na karuzeli życia" wieńczy scena, w której psotny podpalacz Richie patrzy się na płonące śmieci. Popiół i dym. Innego finału nie będzie.


75
Serce miłości

"Serce miłości" pozwala głęboko zanurzyć się w ekranowej rzeczywistości, wejść z butami w życie bohaterów i rozgościć się. Najpierw ogląda się ich z mieszanką zaciekawienia i rozbawienia, ale z czasem przychodzi też zrozumienie.


75
Atomic Blonde

"Atomic Blonde" jest popkulturowym snem, połyskliwym i mętnym niczym plama benzyny. To kino atrakcji i fetyszy, ostentacyjnie przedkładające widowisko nad spójność i umiar.


70
Photon

Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? Kim jesteśmy? Jak jesteśmy skonstruowani? Na te pytania próbuje odpowiedzieć "Photon" Normana Leto - film, który rozmywa granicę między sztuką a nauką.


70
Obcy: Przymierze

"Przymierze" okazuje się dziwnym i trochę niezgrabnym tworem: ambitny koncept zostaje w nim na siłę wtłoczony w prymitywny schemat slashera.


Proszę czekać…