Piotr Mirski

Interia

PM
55
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 35 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
17
Neutralne
5
Negatywne
13

Recenzje

90
Nić widmo

Nadchodząca wraz z końcem seansu konieczność opuszczenia jej i wyjścia na ulicę wiąże się z niemałym dyskomfortem - i to właśnie on stanowi najlepszą miarę "Nici widmo".


85
Blade Runner 2049

Podobnie jak niegdyś Ridley Scott, Villeneuve nie zadowala się nakręceniem ambitnego filmu gatunkowego. Chce czegoś więcej: mariażu wysokobudżetowego widowiska ze szczerozłotym arthousem.


80
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

McDonagh przygląda się poczynaniom bohaterów z lekkim, uprzejmym dystansem, bez świętego oburzenia czy poniżającej litości, o które łatwo byłoby w przypadku tak zwichrowanej i przykrej historii.


80
Paddington 2

Jeśli przyznawano by Oscara za najsympatyczniejszego filmowego bohatera roku, Paddington powinien położyć łapki na statuetce.


80
Baby Driver

Będąc zawodowym zgrywusem, reżyser nie boi się pochylić nad swoimi bohaterami - a także poprosić widzów, aby zrobili to samo.


75
To przychodzi po zmroku

Shults świetnie radzi sobie z kreowaniem atmosfery, splataniem wątłej nadziei z przemożnym fatalizmem.


75
Przeżyć: metoda Houellebecqa

"Przeżyć" jest dziwnym, ekscentrycznym filmem: trochę dokumentem, a trochę zgrywą; prezentem dla kulturalnych ćpunów i zarazem podróżą do jądra ciemności.


75
Na karuzeli życia

Bądźcie jednak ostrożni. Nazbyt duże emocjonalne zaangażowanie prowadzi do złamanego serca. "Na karuzeli życia" wieńczy scena, w której psotny podpalacz Richie patrzy się na płonące śmieci. Popiół i dym. Innego finału nie będzie.


75
Serce miłości

"Serce miłości" pozwala głęboko zanurzyć się w ekranowej rzeczywistości, wejść z butami w życie bohaterów i rozgościć się. Najpierw ogląda się ich z mieszanką zaciekawienia i rozbawienia, ale z czasem przychodzi też zrozumienie.


75
Atomic Blonde

"Atomic Blonde" jest popkulturowym snem, połyskliwym i mętnym niczym plama benzyny. To kino atrakcji i fetyszy, ostentacyjnie przedkładające widowisko nad spójność i umiar.


Proszę czekać…