Piotr Mirski

Interia

PM
56
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 54 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
27
Neutralne
8
Negatywne
19

Recenzje

90
Nigdy cię tu nie było

"Nigdy cię tu nie było" jest w tym samym stopniu szorstkim, co wyrafinowanym filmem, stanowiącym wzorcowy przykład arthouse'owego kina akcji.


90
Nić widmo

Nadchodząca wraz z końcem seansu konieczność opuszczenia jej i wyjścia na ulicę wiąże się z niemałym dyskomfortem - i to właśnie on stanowi najlepszą miarę "Nici widmo".


85
Blade Runner 2049

Podobnie jak niegdyś Ridley Scott, Villeneuve nie zadowala się nakręceniem ambitnego filmu gatunkowego. Chce czegoś więcej: mariażu wysokobudżetowego widowiska ze szczerozłotym arthousem.


80
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

McDonagh przygląda się poczynaniom bohaterów z lekkim, uprzejmym dystansem, bez świętego oburzenia czy poniżającej litości, o które łatwo byłoby w przypadku tak zwichrowanej i przykrej historii.


80
Paddington 2

Jeśli przyznawano by Oscara za najsympatyczniejszego filmowego bohatera roku, Paddington powinien położyć łapki na statuetce.


80
Baby Driver

Będąc zawodowym zgrywusem, reżyser nie boi się pochylić nad swoimi bohaterami - a także poprosić widzów, aby zrobili to samo.


75
Ava

Reżyserski debiut Léi Mysius jest utrzymany w stosunkowo realistycznej konwencji, a więc prezentowane w nim młodzieńcze wybryki są dość skromne, skrojone pod niezbyt duże możliwości bohaterki.


75
Przebudzenie dusz

Ten precyzyjnie skonstruowany, nawet dość mechaniczny film w ciągu ostatnich dwudziestu minut ulega radykalnej metamorfozie. Surrealistyczny dryf zastępuje przyczynowo-skutkowe następstwo zdarzeń.


75
Pod ciemnymi gwiazdami

Siłą napędową filmu pozostaje Jessie Buckley. Irlandzka aktorka absolutnie wiarygodnie odgrywa dualizm swojej bez mała schizofrenicznej postaci, która w interpretacji kogoś innego mogłaby się jawić jedynie jako wykoncypowana, abstrakcyjna figura.


75
To przychodzi po zmroku

Shults świetnie radzi sobie z kreowaniem atmosfery, splataniem wątłej nadziei z przemożnym fatalizmem.


Proszę czekać…