Konrad Stawiński

Movies Room

KS
68
Średnia ocena krytyka
jest większa o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
12
Neutralne
4
Negatywne
0

Recenzje

80
Operacja Morze Czerwone

Obraz Dante Lama jest więc świeżym przykładem, że przy odpowiedniej ekipie chińskie kino już teraz dorównywać rozmachem kinu amerykańskiemu.


75
Słudzy diabła

W końcu to Joko Anwara projekt-marzenie, a oryginał zainspirował go do zostania filmowcem. I chwała mu za to.


75
Bezlitosny

Finalnie o Bezlitosnym raczej nie da się powiedzieć, że wprowadza nową jakość. Jest po prostu sumą innych filmów, który poprzez przełamanie schematu fabularnego i liczne zwroty akcji staje na własnych nogach.


73
Matka

Matka niczym rasowy kryminał ustawiający widza w roli detektywa skutecznie myli tropy każąc nam zmieniać zdanie po powtarzających się niczym refren wizytach odwiedzających i ostatecznie zostawić wielu widzów mocno zaskoczonych rekonstrukcją wydarz...


73
Sama przeciw wszystkim

Przed seansem musicie się zastanowić czy ponad widowiskowość wolicie fajerwerki fabularne, dialogowe i aktorskie, a jeśli do tego uwielbiacie klimaty House of Cards oraz ponarzekać na skorumpowany estabilishment, to wtedy Sama przeciw wszystkim bę...


72
W sieci

Mamy więc do czynienia ze zwyżką formy u Ki-duk Kima i nawet jeśli nie kupujemy z W sieci wszystkiego z pełnym przekonaniem, to i tak na koniec zostajemy z wciągającym minimalistycznym thrillerem, który bije o głowę wiele droższych produkcji.


70
Gra cieni

Grze cieni nawet jak fabuła przynosi pewien niedosyt, to wynagradza wszystko elegancki styl, inscenizacja oraz pomysłowe sceny akcji.


70
Pamiętam Cię

Można się przyczepić, że kosztem klimatu i intrygi cierpią w filmie inne ważne elementy, które mogły wznieść Pamiętam cię o poziom wyżej, czyli zarysowane wątki społeczne o przemocy wobec dzieci i psychologia przeżywających traumę bohaterów.


70
Piekło

Zbyt dużo tu gryzących się opozycji, scen poważnych z komediowymi, sadystycznych z sielankowymi, pełnych nienawiści z czułymi, długich, statycznych ujęć z kamerą z ręki i szybkim montażem, ilustrowaniem ich muzyką rockową lub klasyczną.


70
Tunel

Tunel to bardzo solidna, gatunkowa propozycja, która zapewni dwie godziny udanej rozrywki i skłoni do poseansowych refleksji.


Proszę czekać…