Bernadetta Trusewicz

FDB

BT

Psełdonimy Bernadetta_Trusewicz

63
Średnia ocena krytyka
jest większa o 1 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 383 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
217
Neutralne
78
Negatywne
73

Recenzje

100
Wyspa psów

Wyspa Psów to mocno wystylizowane kino, ale niezapominające o zbudowaniu historii.


100
One More Time with Feeling

Bliżej się już stanąć bohatera nie da. Tutaj król, przekazywanych doskonałą muzyką emocji, jest nagi. Na dodatek się tego wstydzi.


95
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

To kino, przy którym erupcja wulkanu ma wymiar trzaśnięcia drzwiami. Jednak, kiedy trzeba, decybeli jest mniej.


95
The Florida Project

Florida Project to jednocześnie fantastyczna, pełna ekscesów i temperamentu, filmowa przygoda w andersonowskim stylu, gdzie w jednej chwili wierzymy nawet w istnienie jednorożców… ale ostatecznie tracimy wiarę w cywilizację, w jakikolwiek sens lud...


90
Subtelność

To dzieło satysfakcjonujące intelektualnie. Kino nieposzukujące nowych form i innowacyjnych metod wypowiedzi desperacko i w afekcie. Subtelność odnajduje się w rozsądku, precyzji, traktuje film jako opowiadanie.


90
Mustang

Ten film to głośno oddychająca obrazem i treścią szczera historia o zatopieniu zębów w swojej tożsamości i nie puszczaniu jej. Mustang to niesamowicie czuły i przejmujący hymn o sile kobiety.


90
Powrót

Relacje bohaterów są składnikiem fabuły. Na szczęście pojawiają się jeszcze twórcy, którzy wiedzą, że to wszystko co wytwarzane pomiędzy ludźmi jest najatrakcyjniejsze i można sobie oszczędzić zatrudniana kaskaderów. Dyktatura emocji nie ogranicza...


90
Zimna wojna

To kino totalne, spełnione, niepodlizujące się widzowi, ale swoją bezpośredniością i wrażliwością błyskawicznie rozkochujące go w sobie.


90
Niemiłość

Niemiłość to film, który bez skrupułów pokazuje jak miłość zamienia się w nienawiść i do czego człowiek jest zdolny. I w smutny sposób pokazuje, że wejście w nową relację niczego nie rozwiązuje.


90
Mów mi Marianna

Nasza bohaterka nie jest współczesnym filozofem, chce zmienić przede wszystkim swój świat, a ten na około może przy okazji, metodą małych kroczków, a nie ekstatycznymi gestami.


Proszę czekać…