Martyna Olszowska

Interia

MO
67
Średnia ocena krytyka
jest większa o 5 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 43 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
27
Neutralne
14
Negatywne
2

Recenzje

90
Nazywam się Cukinia

"Nazywam się Cukinia" to nie jest urocza animacja dla dzieci. Raczej dla tych starszych i dużo starszych. Idealna na przeczyszczenie kanalików łzowych. Mądra i piękna.


90
Słodki kraj

Film Thorntona jest mocny, miejscami szokujący, eksploatujący w ciekawy sposób zarówno konwencje gatunkowe, jak i postkolonialne wątki.


90
Czerwony żółw

Połączenie wrażliwości holenderskiego artysty i tradycji słynnego japońskiego Studia Ghibli przyniosło niezwykły efekt. Piękna przypowieść o rozbitku, który spędza życie na pozornie bezludnej wyspie.


80
Moje wakacje z Rudym

Stenders jest tego świadomy i wraz operatorem Goeffrey’em Hallem tworzy obraz outbacku taki, jaki chcemy zobaczyć. A przede wszystkim, jaki w głowie ma australijski odbiorca.


80
Manifesto

"Manifesto" nie jest kinem do oglądania czy nawet do przeżywania. To film, którego warto doświadczyć. Jednocześnie oferuje autentyczne wyżyny aktorstwa w wykonaniu Blanchett, których z kolei nie można przegapić.


80
Kraina miodu

Piękny i intensywny dokument "Kraina miodu" to nie tylko opowieść o relacji człowieka i pszczół, ale również pars pro toto współczesnej eksploracji natury. Z nutą nadziei na koniec.


80
Zimowi bracia

Film niełatwy, ale zdecydowanie nie do przeoczenia.


80
Stado

Klimatem "Stado" przypomina duńskie "Polowanie" sprzed kilku lat. Gårdeler umiejętnie buduje napięcie, również dzięki inteligentnemu wykorzystywaniu surowego krajobrazu.


80
Mr. Gaga

Dokument Tomera Heymanna, choć nie przynosi pełnej definicji osławionego stylu gaga Ohada Naharina, stanowi jednak interesujący i piękny wizualnie obraz izraelskiego choreografa. Zdecydowanie do obejrzenia na dużym ekranie.


80
Złe wychowanie Cameron Post

"Złemu wychowaniu" nie brakuje ironii i humoru, naturalności, dystansu i... ciszy. A wszystko dopełnia ostatnie ujęcie trójki bohaterów - kwintesencja autentyczności zawartej w filmie Akhavan.


Proszę czekać…