Bartosz Czartoryski

Onet Film, FilmWeb

BC
51
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 11 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
3

Recenzje

70
Człowiek bez pamięci

Łatwo zarzucić opisywanemu tytułowi scenariuszową indolencję, lecz rachunek zysku i straty po przekalkulowaniu wychodzi na korzyść Won Shin-yeona.


70
Jestem najlepsza. Ja, Tonya

"Jestem najlepsza. Ja, Tonya" bierze to wszystko w nawias umowności, puszczając do widza oko i jakby tym samym mówiąc dobitnie, że nie powinniśmy wierzyć we wszystko, co widzimy na ekranie.


70
Słudzy diabła

Tak po prawdzie, za bardzo nie ma po co, bo "Słudzy diabła" to wyborny horror, a takie nieczęsto goszczą w kinach.


50
The Lodgers. Przeklęci

Rzecz jasna, niemądrze zarzucać horrorowi, że jest horrorem, a nie dramatem o trudnej miłości, lecz film Briana O'Malleya nie wybija się ponad gatunkową przeciętność i dysponuje jedynie straszakami z z przeterminowanego katalogu branżowego. .


40
Pierwsza noc oczyszczenia

"Pierwsza noc oczyszczenia" się jako tako sprawdza, bo po sennym początku rozkręca się na dobre spirala przemocy, jucha tryska, granaty wybuchają, noże tną, co śledzimy łakomym okiem, kibicując tym choć trochę porządnym.


30
Redwood

"Redwood" zapowiada się jak kino survivalowe, gdzie bezkresne leśne ostępy okażą się klatką o grubych pniakach robiących za żelazne pręty, lecz ostatecznie wygląda niczym byle jaka krótkometrażówka, do której dokręcono niemal godzinę materiału.


30
Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali

Fabuła przypomina odcinek drugoligowego serialu sensacyjnego, to gonitwa z punktu A do punktu Z za kolejnymi wskazówkami zostawionymi przez tajemniczego sprawcę porwań ogrodowych krasnali - jego ostatnimi ofiarami padli przyjaciele Gnomea i Julii.


?
Piękna i Bestia

Ktoś, kto nigdy nie rzucił nawet okiem na klasyczną już disnejowską animację z 1991 roku (czy uchowali się gdzieś tacy?), mógłby wytknąć Emmie Watson, że tu i tam rozprawia zawzięcie o feminizmie, a g...


?
Strażnicy Galaktyki Vol. 2

Strażnicy Galaktyki vol. 2 to po części list miłosny Gunna do lat osiemdziesiątych, a serce facet ma ogromne. Dlatego wszystkie te nawiązania i mrugnięcia okiem są wynikiem autentycznej fascynacji, a nie chłodnych obliczeń dokonanych pod światłem ...


?
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

"Zemsta Salazara" to poniekąd gra z przeoranymi już motywami poddana autorskiej interpretacji, do tego naiwnie szczerej, bo naznaczonej niemalże młodzieńczą pasją.


Proszę czekać…