Bartosz Czartoryski

Onet Film, FilmWeb, Interia, WP Film

BC
45
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 17 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 20 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
8

Recenzje

70
Człowiek bez pamięci

Łatwo zarzucić opisywanemu tytułowi scenariuszową indolencję, lecz rachunek zysku i straty po przekalkulowaniu wychodzi na korzyść Won Shin-yeona.


70
Krzysiu, gdzie jesteś?

"Krzysiu, gdzie jesteś?" ogląda się chwilami z gulą w gardle, dlatego szkoda, że im bliżej końca seansu, tym usilniej Forster stara się te emocje rozchodzić.


70
Jestem najlepsza. Ja, Tonya

"Jestem najlepsza. Ja, Tonya" bierze to wszystko w nawias umowności, puszczając do widza oko i jakby tym samym mówiąc dobitnie, że nie powinniśmy wierzyć we wszystko, co widzimy na ekranie.


70
Słudzy diabła

Tak po prawdzie, za bardzo nie ma po co, bo "Słudzy diabła" to wyborny horror, a takie nieczęsto goszczą w kinach.


50
Demony prerii

Bo jest tu nielicha fabuła i kiedy poskłada się to wszystko po seansie, film okazuje się sprawną opowieścią o ciężarze zrzuconym na barki kobiety, która powoli kruszeje, przytłoczona przeświadczeniem o zdradzie doznanej ze strony świata, ludzi, wi...


50
The Lodgers. Przeklęci

Rzecz jasna, niemądrze zarzucać horrorowi, że jest horrorem, a nie dramatem o trudnej miłości, lecz film Briana O'Malleya nie wybija się ponad gatunkową przeciętność i dysponuje jedynie straszakami z z przeterminowanego katalogu branżowego. .


40
303. Bitwa o Anglię

"303. Bitwa o Anglię" ma zadatki na solidne, poprawne kino, nie nuży, lecz co z tego, skoro powinna ekscytować. Otrzymaliśmy przeciętny film o nieprzeciętnych ludziach. A to za mało.


40
Pierwsza noc oczyszczenia

"Pierwsza noc oczyszczenia" się jako tako sprawdza, bo po sennym początku rozkręca się na dobre spirala przemocy, jucha tryska, granaty wybuchają, noże tną, co śledzimy łakomym okiem, kibicując tym choć trochę porządnym.


30
Polaroid

Próżno tu szukać jakiegoś punktu zaczepienia, interesującego kontekstu, czy chociażby ciekawej roboty filmowej.


30
Searching

Chciałbym wierzyć, że z tak zwanym screenlife'em da się zrobić coś więcej, niż proponuje "Searching", lecz pozostanę sceptyczny.


Proszę czekać…