Artur Cichmiński

Onet Film, Interia, WP Film

AC
69
Średnia ocena krytyka
jest większa o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 26 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
4
Neutralne
3
Negatywne
0

Recenzje

90
American Honey

Najnowszy film Arnold to portret - intensywny, emanujący żywą energią, ale też gorzki, smutny i sugestywnie wyrazisty.


80
Śmierć nadejdzie dziś

Nie pozostaje nic innego, jak tylko iść, samemu zobaczyć, doskonale się rozerwać, a po wyjściu z kina długo się jeszcze potem do siebie uśmiechać.


80
Grinch

Dobre bajki potrafią pewne rzeczy nam, dorosłym widzom, przypomnieć. Młodych ustrzec. I pod tym względem film panów Cheneya i Mosiera także daje do myślenia i nie pozostawia widzów, niezależnie od wieku, samych sobie.


70
Underdog

Sekwencje z przygotowań do finałowej walki, które są już stałą składową kanonu, po sensach wszystkich "Rockych", "Kickboxerów", "Blodsport" czy wreszcie obu "Creadów", daleko w tyle zostawiają przed chwilą wymienione.


60
Zabójcze maszyny

Poprawna, rzetelna, sporych rozmiarów realizacja. Coś, co korzystając z udeptanych ścieżek, wzorców i archetypów niewykluczone, że u młodszej publiczności znajdzie szacunek, uznanie oraz popularność.


50
Mały Jakub

Tak spokojnego, łagodnego i bezpiecznego filmu dawno już na naszych ekranach nie było. Czy to zarzut, czy może jednak warto dostrzec w tym zaletę?


50
Bikini Blue

Fabularnie w żaden sposób nie jesteśmy prowokowani, nie wiercimy się nerwowo w fotelu, chyba, że ze zniecierpliwienia, że można było inaczej, ciekawiej, z większym zacięciem, wyrazistszą narracją.


?
Linia życia

Bez porównań i odniesień ówczesna "Linia życia" to nienajgorsze rozwiązanie na spędzenie czasu w kinie.


?
Powiernik królowej

"Powiernik królowej" pozostaje obrazem bez kompleksów korespondującym z takimi pozycjami, jak "Królowa" z Helen Mirren i w reżyserii Frearsa czy "Jak zostać królem?" Toma Hooppera z oscarową rolą Colina Firtha.


?
Baby Driver

"Baby Driver" to kino zrealizowane niezwykle sprawnie. Naturalnością i świeżością inscenizacyjną bez problemu powinno zawstydzić wszystkie części "Szybkich i wściekłych".


Proszę czekać…