Tomasz Małecki

Movies Room, Filmaster

TM
64
Średnia ocena krytyka
jest większa o 2 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 39 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
25
Neutralne
7
Negatywne
7

Recenzje

100
Climax

Pomimo zaawansowanego stopnia improwizacji oraz programowej prowizorki, Climax dość szybko zaczyna wymykać się prostym i kategorycznym systemom oceny jakości, wyłamując nie tylko pióra filmowych krytyków, ale i granice samego języka sztuki filmowej.


90
Matka!

Najnowszy film Aronofsky'ego należy wszakże do tego newralgicznego grona produkcji, które można albo pokochać albo znienawidzić. Żadnych stanów pośrednich.


90
Nić widmo

PTA jest główną gwiazdą widowiska, a Nić widmo z pewnością ujdzie za najpiękniejsze... albo inaczej, najdostojniejsze dzieło amerykańskiego artysty.


90
John Wick 3

John Wick 3 pobrzmiewa w wyobraźni widza ciągłym, zmasowanym atakiem na zmysły i to wciąż stanowi o jego niepodważalnej wartości.


90
Zabicie świętego jelenia

Pierwsze szlaki zostały jednakże przetarte, a lepszą pozycję przed premierą – przynajmniej teoretycznie – dzięki temu posiadło Zabicie świętego jelenia. Zabójstwo, które w ostateczności okazało się prawdziwym killerem emocjonalnym.


85
Dzika grusza

W Dzikiej gruszy Ceylana jest dostrzegalna pewna tendencja kumulacji wrażliwości i problematyki poruszanej przez wielu twórców wywodzących się ze wschodniego kręgu kulturowego.


85
Tajemnice Silver Lake

Tajemnice Silver Lake uchodzą za demistyfikatora współczesności, a samego Mitchella wznoszą na pozycję kontestatora epoki, w której przyszło nam wszystkim żyć i funkcjonować.


80
Niemiłość

Niemiłość już jest filmem wygranym. Filmem, który wryje się w serca, dusze i pamięć widzów na długie godziny po seansie, a kto wie, czy nie nawet na dni, tygodnie, miesiące.


80
Siedzący słoń

Cztery pozornie niezależne historie, ale jeden wspólny mianownik. Na tym najwyższym, najbardziej czytelnym poziomie struktury filmu Hu Bo nie wywołuje więc ducha formalnej awangardy.


75
Tamte dni, tamte noce

Z wielkim bólem serca podchodzę więc do oceny filmu Guadagnino, gdyż rozochocony rewelacyjną pierwszą połową, dostałem po łbie maczugą drugiej części.


Proszę czekać…