Łukasz Kołakowski

Movies Room

ŁK
60
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 2 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 69 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
33
Neutralne
21
Negatywne
15

Recenzje

93
American Beauty

American Beauty to film wielki, wyciągający z bardzo prostej historii ile tylko się da, świadomy a przy tym bardzo przystępny. Warto będzie mu we wrześniu życzyć wszystkiego dobrego z okazji osiemnastki.


93
Dunkierka

Nolan 3 lata temu starał się nam udowodnić, że zrobi sci-fi, które będzie stanowić punkt odniesienia i stanie się Odyseją kosmiczną XXI wieku. Wtedy poległ, ale teraz się spektakularnie odradza. Zrobił kino wojenne na miarę naszych czasów.


92
7 uczuć

Koterski bowiem, podobnie jak Smarzowski, potwierdził w tym roku swoją wielką klasę. Nie wiem, czy wielki z niego artysta, nie mnie to oceniać. Wiem jednak, że nie mamy w polskim kinie lepszego terapeuty. Chapeau bas!


91
Coco

Przygody Miguela wskakują na podium moich prywatnych filmów tego roku. I niespecjalnie widzę kandydata, który je stamtąd zgoni.


90
Blade Runner 2049

Fani pierwszej części oraz dobrego i inteligentnego science-fiction dostali mocnego kandydata do tytułu filmu roku.


90
Kler

To film, który w kinach wypadałoby poprzedzić wspólnym odśpiewaniem Boże coś Polskę. I który każdy powinien obejrzeć!


90
Kraina wielkiego nieba

To film, który rozdygocze każdego, kto będzie miał z nim styczność.


84
Atomic Blonde

Zarzuty można mieć jeszcze do niewielkiej arytmii tego filmu. Zaczyna się bardzo mocno, jednak tempo po mniej więcej pół godzinie dość mocno siada, podnosząc nam ciśnienie krótkimi fragmentami.


82
Najlepszy

Tak jak poprzednio Religa, tak już niedługo Jerzy Górski zajmie ważne miejsce w życiu Polaków. Już za te kilka tygodni będzie się dużo o nim dyskutować, bo idę o zakład, że wszyscy polubimy ten film.


80
Jak wytresować smoka 3

Jak wytresować smoka 3 dopełnia więc świetną dreamworksową trylogię z klasą. To animacja, która dostarczy znakomitej rozrywki zarówno dorosłym, jak i tym najmłodszym widzom.


Proszę czekać…