Paweł Mosakowski

CoJestGrane24

PM

Psełdonimy Paweł Mossakowski

56
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 84 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
39
Neutralne
29
Negatywne
15

Recenzje

100
Klient

W pierwszej części zdarzają się przestoje – efekt zbyt pedantycznego stylu opowiadania – ale końcowe pół godziny jest już dramaturgicznym arcydziełem.


83
Łagodna

"Łagodna" to traktat o beznadziei czyli podróż przez rosyjskie piekło.


83
Ostatni w Aleppo

Przejmujący dokument o działalności Białych Hełmów w bombardowanym mieście.


83
Młynarski. Piosenka finałowa

Film, którego nie wahałbym się nazwać poruszającym. Owszem, są w nim zabawne anegdotki, nieodłączne od branży rozrywkowej, są momenty przyjemnej na swój sposób nostalgii, ale całość była, przynajmniej dla mnie, przejmująco smutna.


83
Piękny kraj

"Piękny kraj" to gejowskie kino nie tylko dla gejów. Sfrustrowany farmer, rumuński emigrant i posępny krajobraz północnej Anglii.


83
Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia

Jest w nim ciepło, naturalna, nie sztuczna słodycz, trochę melancholii i dużo dyskretnego poczucia humoru – zwłaszcza w satyrycznym ukazywaniu oprawy sportowego spektaklu.


83
Maudie

Niekonwencjonalny film biograficzny o kanadyjskiej malarce-prymitywistce Maud Lewis i jej jeszcze bardziej niekonwencjonalnym związku z chamem i prostakiem, u którego pracuje jako służąca.


83
Po tamtej stronie

"Po tamtej stronie" opowiada prostą historię. Może nawet zbyt prostą, bez wielkiej inwencji napisaną i ze zbyt dużą ilością arbitralnych pomysłów – ale ciepłą, sympatyczną, chwilami zabawną, a gdy trzeba wzruszającą.


67
Niedoparki

Zaskakująco wysoki jest również techniczny poziom tej komputerowej produkcji. Jeśli można „Niedoparkom” coś zarzucić, to nagłą zmianę rytmu w końcowej części.


67
Paryż na bosaka

Nie jest to kino dla twardych racjonalistów, jego "życiowe" podstawy też mogą wydawać się niewiarygodne, ma jednak w sobie dużo wdzięku, niewysilonej poezji i zaprawionej lekką goryczką słodyczy.


Proszę czekać…