Karol Barzowski

Onet Film, Film.org.pl

KB
66
Średnia ocena krytyka
jest większa o 4 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 28 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
1

Recenzje

90
Powrót Bena

Dramat "Powrót Bena" z wybitnymi rolami Julii Roberts i Lucasa Hedgesa sprawił, że po zapaleniu świateł w kinie długo nie mogłem dojść do siebie. Mocny kandydat do czołówki filmów 2019 roku


80
Pokot

Gatunkowa hybryda, uszyta z wielu, czasem wykluczających się elementów. Choć w kilku miejscach się pruje, pozostaje udanym, niezwykle oryginalnym i odważnym filmowym przedsięwzięciem.


70
Neapol spowity tajemnicą

Tu po prostu nie ma złych czy choćby średnich ról. Każdy, nawet na drugim planie, spisuje się rewelacyjnie.


70
Azyl

Dobry, choć nieco zbyt "ładny" i powierzchowny film, będący hołdem dla małżeństwa Żabińskich. Wyprodukowany w Hollywood, a jednak na wskroś polski.


60
Piotruś Królik

To mógł być film na miarę "Babe - świnka z klasą". Niestety, zabrakło najważniejszego składnika - fabuły.


50
Robin Hood: Początek

Zupełnie niepotrzebny film. Próba nakręcenia nowej odsłony legendy o Robinie z Sherwood skończyła się średniowiecznym Batmanem. Tę produkcję ratuje tylko charyzmatyczny Taron Egerton w głównej roli.


40
Księgarnia z marzeniami

Film należy uznać za zmarnowany potencjał. Wydaje się, że głównym celem twórców było przeniesienie jak największej liczby wątków z książki, a to skończyło się szarpaną, chaotyczną narracją. Ta fabuła nie angażuje.


?
Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks

"Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks to solidne kino oparte na faktach, które nie tylko przybliża tę bardzo ciekawą, ale jednocześnie nieznaną historię. Odwołuje się też do niejasnych kwestii moralnych – komórki HeLa znacznie przyspieszyły rozwój ...


?
Manifesto

Grę Australijki oczywiście podziwiam, podobnie jak skalę tego przedsięwzięcia. Poszczególne elementy "Manifesto" uważam zresztą za bardzo intrygujące, ale jako filmu po prostu go nie kupuję.


?
Król polki

"Król polki" nie zostanie wpisany na listę najlepszych produkcji Netfliksa. W naszym kraju, ze względu na tematykę, pewnie przyciągnie sporo widzów, ale ten film to co najwyżej tzw. niskie stany średnie.


Proszę czekać…