Jarosław Kowal

Film.org.pl, kino.trojmiasto.pl

JK
59
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 27 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
13
Neutralne
7
Negatywne
7

Recenzje

100
John Wick 2

Zmobilizujcie wszystkie siły i idźcie masowo do kin. Włodarze wytwórni filmowych muszą wiedzieć, że właśnie takiego kina akcji chcemy.


90
LEGO® BATMAN: FILM

Premiera "Lego Batman: Film" zbiegła się w czasie z rezygnacją Bena Afflecka z posady reżysera "The Batman". To nie mógł być przypadek, aktor musiał spostrzec, że konkurencja jest zbyt silna.


90
Wieża. Jasny dzień.

Przypomina pierwszy akt arthouse'owego horroru, który nigdy nie zostaje rozwinięty w drugim i trzecim akcie.


90
Ghostland

Kiedy już się wydawało, że poruszającymi horrorami są dzisiaj tylko te z zacięciem artystycznym, Laugier niespodziewanie sięgnął w przeszłość i stworzył na jej bazie wybitne kino grozy.


80
Atak paniki

Jedna z nielicznych polskich komedii z ostatnich lat, które potrafią rozbawić do łez.


80
Ptaki śpiewają w Kigali

Twórcy filmu nie proszą o zrozumienie emocji ich postaci, zamiast tego dokładają wszelkich starań, abyśmy rzeczywiście je odczuli i robią to brawurowo.


70
Annabelle: Narodziny zła

Prequel prequela będącego jednocześnie spin offem oraz origin story… To się nie mogło udać, a jednak wypadło zaskakująco przyzwoicie, zwłaszcza na tle części pierwszej, czyli drugiej, czyli… trzeciej?


70
Bezlitosny

Nie każdy film musi być przełomowy i "Bezlitosny" zdecydowanie takim nie jest, co nie odbiera mu jednak wartości czysto rozrywkowej.


70
Najlepszy

Najlepszy to brawurowa historia o przełamywaniu ograniczeń, której wartością dodatkową jest antynarkotykowe przesłanie, niemniej jest to także film z przepisu, według którego tworzy się oscarowe dramaty.


70
The Meg

Postfilm klasy B – jeszcze czegoś takiego nie ma, ale być może "The Meg" zainicjuje nowy trend wysokobudżetowych dzieł klasy B.


Proszę czekać…