Jarosław Kowal

Film.org.pl, kino.trojmiasto.pl

JK
62
Średnia ocena krytyka
jest taka sama jak średnia wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 18 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
9
Neutralne
6
Negatywne
3

Recenzje

100
John Wick 2

Zmobilizujcie wszystkie siły i idźcie masowo do kin. Włodarze wytwórni filmowych muszą wiedzieć, że właśnie takiego kina akcji chcemy.


90
LEGO® BATMAN: FILM

Premiera "Lego Batman: Film" zbiegła się w czasie z rezygnacją Bena Afflecka z posady reżysera "The Batman". To nie mógł być przypadek, aktor musiał spostrzec, że konkurencja jest zbyt silna.


90
Wieża. Jasny dzień

Przypomina pierwszy akt arthouse'owego horroru, który nigdy nie zostaje rozwinięty w drugim i trzecim akcie.


80
Atak paniki

Jedna z nielicznych polskich komedii z ostatnich lat, które potrafią rozbawić do łez.


80
Ptaki śpiewają w Kigali

Twórcy filmu nie proszą o zrozumienie emocji ich postaci, zamiast tego dokładają wszelkich starań, abyśmy rzeczywiście je odczuli i robią to brawurowo.


70
Annabelle: Narodziny zła

Prequel prequela będącego jednocześnie spin offem oraz origin story… To się nie mogło udać, a jednak wypadło zaskakująco przyzwoicie, zwłaszcza na tle części pierwszej, czyli drugiej, czyli… trzeciej?


70
Najlepszy

Najlepszy to brawurowa historia o przełamywaniu ograniczeń, której wartością dodatkową jest antynarkotykowe przesłanie, niemniej jest to także film z przepisu, według którego tworzy się oscarowe dramaty.


70
LEGO® NINJAGO: Film

Siłą dwóch poprzednich filmów były dziesiątki odniesień do popkultury oraz wynikająca z nich nostalgia. Tym razem pole manewru okazało się węższe.


70
Człowiek z magicznym pudełkiem

Polskie science fiction wreszcie powróciło. Nie jest to może najwybitniejsza pozycja w rodzimej kinematografii, ale na pewno warto poświęcić jej uwagę.


60
Gotowi na wszystko. Exterminator

To być może najmniej metalowy film o metalu, jaki kiedykolwiek nakręcono, ale przy okazji także solidna polska komedia, co nie zdarza się często.


Proszę czekać…