Krzysztof Walecki

Film.org.pl

KW
54
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 8 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 20 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
5
Neutralne
9
Negatywne
6

Recenzje

90
Mission: Impossible - Fallout

"Mission: Impossible - Fallout" jest jednym z najdoskonalszych filmów akcji, choć sprzeniewierza się idei cyklu opartego na autorskiej strategii.


80
Tully

O potrzebach styranej mamy i nagłym pojawieniu się w jej życiu nocnej niani. Jason Reitman, Diablo Cody i Charlize Theron znowu bez pudła.


80
Ciche miejsce

Horror Johna Krasinskiego nieustannie trzyma w napięciu, od pierwszych do ostatnich minut. Prawdziwie wirtuozerska robota.


70
Słudzy diabła

Jest tu trochę zapożyczeń z kina zachodniego, ale indonezyjscy "Słudzy diabła" wykonują swoją robotę z nawiązką - straszą z klasą i solidnie.


70
Gra o wszystko

Świetnie opowiedziana i rewelacyjnie zagrana prawdziwa historia Molly Bloom, przedsiębiorczej organizatorki pokera dla elit. Aaron Sorkin udanie debiutuje jako reżyser, ale nie bez potknięcia.


60
Naznaczony: Ostatni klucz

Lepszy dramat niż horror – najnowsza odsłona „Naznaczonego” nie przynosi ujmy cyklowi, choć na tle poprzedników wypada najsłabiej.


60
Śmierć nadejdzie dziś

„Dzień świstaka” w slasherowej konwencji – ani specjalnie brutalny, ani w żaden sposób odkrywczy.


60
Fatum Elizabeth

Art-housowy thriller z baśniowym rodowodem. Stylowy, ale powolny i pozbawiony atrakcji typowych dla kina grozy.


60
Atomic Blonde

Szkoda, bo blondynka rzeczywiście jest atomowa, a jedyne, czego wydaje jej się brakować do pełni szczęścia, to trochę umiaru.


60
Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Znając francuskiego reżysera, jego upór i miłość do tych postaci, jest prawie pewne, że doczekamy się kontynuacji – czekam, bo świat Valeriana jest zbyt fascynujący i bogaty, aby opuścić go po jednym tylko filmie.


Proszę czekać…