Małgorzata Czop

FDB, Film.org.pl, WP Film, Movieway

MC
63
Średnia ocena krytyka
jest większa o 1 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 486 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
235
Neutralne
188
Negatywne
56

Recenzje

90
Dunkierka

Dunkierka ma w sobie wirtuozerię opowiadania i indywidualny styl Nolana. Ta bezosobowa – bez wyraźnych bohaterów – opowieść jest pełna duszy i materiału do rozmyślania, który nie narzuca nachalnie konkretnych tez i argumentów.


90
The Square

The Square to kino piekielnie inteligentne, wielopoziomowe, metaforyczne, ale też boleśnie dosadne w swej satyrze na sztukę, państwo opiekuńcze i męskość XXI w.


90
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri nie jest banalnym dramatem, ale rozkrzyczaną manifestacją codzienności z jej bólem i uśmiechem. Kolorowy miszmasz pełen dobrej energii i odrobiny nadziei. McDonagh potrafi bawić się w kino!


90
Toni Erdmann

Niemiecka reżyserka nie bawi się w szokowanie czy nadmierną ekspozycję, patrzy na swoich bohaterów z czułością i konieczną ironią, dzięki czemu samozwańczy trener personalny i coach Erdmann nie jest banalną karykaturą. To film pełen miłości i posz...


90
Green Book

Green Book jest pełne pozytywnej energii i wzruszeń. Uroczy film zwyczajnych bohaterów, który stanie się jednym z ważniejszych kandydatów do Oscara.


90
Aquarius

Aquarius staje się opowieścią, obok której nie można przejść obojętnie. Brazylijski reżyser w spokoju i pogodnej zadumie opowiada o prawdziwości, która ma w sobie niesamowitą wartość chwytania czasu.


90
Boyhood

Zachwyty krytyków nie okazały się na wyrost, bo chyba jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko zwykłego życia bohaterów, odnajdując w nim swoje bolączki, problemy i radości.


90
Geograf przepił globus

Reżyser przedstawia nam opowieść pełną ciepła, humoru i gorzkich prawd o życiu. Nie można przejść obojętnie wobec wartkich dialogów i celnych ripost, które nieustannie wywołują salwy śmiechu.


90
Grand Budapest Hotel

Wes Anderson po raz kolejny zabiera nas w podróż do świata, którego już nie ma i z nostalgią kreśli przejmującą opowieść pełną wątków kryminalnych, jak i humorystycznych.


80
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Kapitan Ameryka to nie tylko zapierające dech w piersi pojedynki pomiędzy najsilniejszymi superbohaterami, ale również psychologiczna przygoda radzenia sobie z traumą przeszłości, zdradą i zemstą.


Proszę czekać…