Adam Lewandowski

Esensja, Movies Room

AL
53
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 9 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
6
Neutralne
3
Negatywne
6

Recenzje

90
Lighthouse

Lighthouse najlepiej odkryć, czytając o nim jak najmniej przed seansem, dlatego i tak pewnie napisałem o nim zbyt dużo. To film, w którym wyjątkowa forma łączy się z wyjątkową opowieścią o samotności i szaleństwie.


80
Pan T.

Obraz Krzyształowicza to opowieść o człowieku w trudnych czasach – niebanalna, zabawna i zrealizowana z wizualnym polotem. Ponadto uniwersalna w sposobie pokazania działań władzy ograniczającej jednostkę, ale finalnie pozostawiająca ze sporym ładu...


70
Ślicznotki

Nie jest to specjalnie odkrywcze, ale na tyle uniwersalne, żeby odnosić się do wielu różnic społecznych oraz finansowych. Może największym problemem jest to, że każdy chciałby szastać pieniędzmi, a nikt nie chce tańczyć.


70
Proxima

Proxima to inne spojrzenie na zawód astronautów. Większą rolę niż podbijanie kosmosu odgrywa pogodzenie pracy z życiem osobistym, czyli starcie instynktu macierzyńskiego z pasją i ambicjami.


70
Luce

Luce potrafi adaptować się do sytuacji, przywdziewa różne maski i reżyser pozostawia nam decyzję, czy któraś z nich jest naprawdę prawdziwa. Bo Stany Zjednoczone to kraj odgrywania ról, wielkich możliwości i równie wielkich rozczarowań.


70
Ukryta gra

Ukryta gra” to w pierwszej kolejności rozrywka traktująca prawdziwe wydarzenia jedynie jako punkt wyjścia do opowiedzenia atrakcyjnej dla widza, fikcyjnej opowieści.


50
Ukryte życie

Fani reżysera powinni być zadowoleni – to powolne, medytacyjne kino z pięknie skomponowanymi kadrami, do których nas przyzwyczaił.


50
Mayday

Mayday jest sinusoidą i od początku do końca skacze od rozbawienia do zażenowania. Ma jednak udane fragmenty i aktorów, którzy znakomicie bawią się swoimi rolami.


50
Angry Birds Film 2

Angry Birds Film 2 jest tylko jedną z wielu animacji, na których można całkiem dobrze się bawić pomimo tego, że nie wyróżniają się niczym szczególnym.


40
Doktor Dolittle

Doktor Dolittle działał chyba jedynie na papierze. Sam scenariusz to wyjątkowe pójście na łatwiznę, gdzie wszystko od razu staje się oczywiste, a bohaterowie uganiają się za kolejnymi macguffinami.


Proszę czekać…