Dawid Dudko

Onet Film

DD
?
Średnia ocen krytyka

Ten krytyk napisał 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
0

Recenzje

?
Żelazny most

Monika Jordan-Młodzianowska, rodowita Ślązaczka, świetnie wykorzystuje motyw tytułowego mostu, kopalni, schodzenia pod ziemię i związanej z tym odpowiedzialności za drugiego człowieka.


?
Dzięki Bogu

Oparty na faktach "Dzięki Bogu" stanowi precyzyjnie wymierzony cios w pedofilię duchownych i wszystkich, którzy ją kryją. Film unika uproszczeń, poraża spokojem i obojętnością władz kościoła.


?
Młody Ahmed

Bardzo dobrze zagrany i zainscenizowany "Młody Ahmed" traci na wiarygodności w rozczarowującym finale. Dzieło Dardennów trudno jednak skreślić, gdy wyjrzy się za okno. Film daje do zrozumienia, że w walce na ideologie dawno się pogubiliśmy.


?
Dom, który zbudował Jack

"Dom, który zbudował Jack" to teatr jednego aktora - fenomenalnego Matta Dillona.


?
Pan T.

Film Marcina Krzyształowicza to jedno z największych zaskoczeń Konkursu Głównego tegorocznej Gdyni. Niewiele się o nim ostatnio mówiło.


?
High Life

"High Life" to kino, które nigdy nie będzie "się podobać". Ulokowane gdzieś w najmniejszej salce kina studyjnego, ze sprawiającą opór, rozwleczoną narracją, którą doceni może garstka osób.


?
Solid Gold

Tego, co faktycznie wycięto z filmu "Solid Gold" Jacka Bromskiego, prawdopodobnie się nie dowiemy. To, co zostało, jest chaotyczną opowieścią o świecie, w którym nie da się żyć. Prymitywnym i upolitycznionym.


?
Ból i blask

Jeśli "Ból i blask" Pedro Almodovara traktować jako jego spowiedź, to potwierdza się stara prawda, że cierpienie uszlachetnia. Powstają wtedy wielkie rzeczy.


?
To my

Jordan Peele skutecznie wkrada się w nasze umysły. Na zmianę straszy i rozśmiesza, a, co najważniejsze, przywraca szacunek gatunkowi grozy.


Proszę czekać…