Joanna Krygier

FilmWeb

JK
57
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 5 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
1
Neutralne
5
Negatywne
1

Recenzje

70
53 wojny

Emocjonalny rollercoaster to już w krytyce filmowej porównawcze faux pas, jednak przy najszczerszych chęciach trudno nazwać inaczej pełnometrażowy debiut Ewy Bukowskiej.


60
Ramen. Smak wspomnień

Wyciszony, subtelny film Erica Khoo to fascynująca podróż przez zakamarki jednostkowej i narodowej pamięci, rejestracja prób uporania się z traumą osobistą i zbiorową, ale i portret rodziny, pozostającej wiernej tradycji kulinarnej.


60
Chłopiec z burzy

Nawet jeśli najnowsza wersja historii przyjaźni człowieka i ptaka nie zaznaczy się na mapie kina familijnego, bez względu na wiek i choćby po kilku dekadach od jej pierwszej adaptacji, warto łyknąć płynący z niej morał jak młody pelikan i odświeży...


60
Misja Yeti

"Misja Yeti" zgrabnie wpisuje się w schematy: wygrywa przyjaźń (choć proces jej nawiązywania i umacniania pozostawia pewien niedosyt), dobro i chęć przeżycia nowej przygody; natura to z kolei miejsce docelowe mądrej eksploatacji.


60
O ojcach i synach

Utrzymany w surowym, pozbawionym ozdobników stylu obraz trawionego wojną świata oraz płynąca z "O ojcach i synach" pesymistyczna wymowa uderzają tym bardziej, że stoi za nimi zbiegły przed pięciu laty do Berlina Syryjczyk.


50
Hashima

"Hashima", wraz ze schematyczną fabułą i paroma wizualnymi fajerwerkami, pozostanie tylko jedną z wielu podróbek hollywodzkich superprodukcji o uproszczonym przekazie.


40
Zabójcze maszyny

Zanim dojdzie do jakże przewidywalnej kulminacji, "Zabójcze maszyny" zdążą już zmęczyć usilnym popychaniem akcji do przodu i kreowaniem zupełnie nieangażujących konfliktów.


Proszę czekać…