Joanna Krygier

FilmWeb

JK
58
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 4 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
4
Neutralne
7
Negatywne
2

Recenzje

80
Pan T.

Rytm fabuły wyznaczają powtórzenia, każdorazowo ulegające jednak pewnym przesunięciom; i tak na przykład złotówka turlająca się po schodach w efektownej sekwencji Adama Bajerskiego, w wykreowanym przez T. świecie zamieni się w symbol wolności.


70
Interior

Film Lechkiego niebezpiecznie balansuje na granicy artystycznego spełnienia i ambitnej porażki; pretekstową fabułę ubraną w klimatyczne zdjęcia z łatwością można bowiem uznać za wydmuszkę.


70
Żniwa

Wydaje się, iż któraś z postaw przyjętych przez bohaterów musi w końcu okazać się niewygodna i nie dość wiarygodna – zarówno dla głównego zainteresowanego, jak i dla jego otoczenia.


70
53 wojny

Emocjonalny rollercoaster to już w krytyce filmowej porównawcze faux pas, jednak przy najszczerszych chęciach trudno nazwać inaczej pełnometrażowy debiut Ewy Bukowskiej.


60
Ramen. Smak wspomnień

Wyciszony, subtelny film Erica Khoo to fascynująca podróż przez zakamarki jednostkowej i narodowej pamięci, rejestracja prób uporania się z traumą osobistą i zbiorową, ale i portret rodziny, pozostającej wiernej tradycji kulinarnej.


60
Chłopiec z burzy

Nawet jeśli najnowsza wersja historii przyjaźni człowieka i ptaka nie zaznaczy się na mapie kina familijnego, bez względu na wiek i choćby po kilku dekadach od jej pierwszej adaptacji, warto łyknąć płynący z niej morał jak młody pelikan i odświeży...


60
Misja Yeti

"Misja Yeti" zgrabnie wpisuje się w schematy: wygrywa przyjaźń (choć proces jej nawiązywania i umacniania pozostawia pewien niedosyt), dobro i chęć przeżycia nowej przygody; natura to z kolei miejsce docelowe mądrej eksploatacji.


60
Mamy talent!

"Mamy talent!" to zabawny i ciepły, a momentami urzekający film o przyjaźni, marzeniach, akceptacji siebie i innych, świadomości swoich wad i zalet, umiejętności słusznej oceny sytuacji, w której należy walczyć lub zrezygnować.


60
O ojcach i synach

Utrzymany w surowym, pozbawionym ozdobników stylu obraz trawionego wojną świata oraz płynąca z "O ojcach i synach" pesymistyczna wymowa uderzają tym bardziej, że stoi za nimi zbiegły przed pięciu laty do Berlina Syryjczyk.


50
Men in Black: International

Może i nuda w jego trakcie Wam nie grozi, ale do zapomnienia o "Men in Black: International" nawet nie będzie potrzebny neutralizator.


Proszę czekać…