Mateusz Demski

Interia

MD
71
Średnia ocena krytyka
jest większa o 9 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
8
Neutralne
2
Negatywne
0

Recenzje

80
Sofia

"Sofia" to wstrząsający, ale zarazem znakomity portret Maroka w pęknięciu - kraju, który tworzy coraz trudniej porozumiewające się światy, odizolowane od siebie jak zamknięte osiedla.


80
Over the limit

Historia rosyjskiej gimnastyczki to opowieść o samotności, potrzebie bliskości, poszukiwaniach samego siebie. Bezpretensjonalna i intymna, zresztą taka jak cały film.


80
Czyściciele internetu

W wirtualnym świecie rasizm, homofobia, pochwała przemocy, sprzedają się jak świeże bułeczki, a utrzymanie pozorów "czystego" internetu, to skuteczny i prosty sposób na uniknięcie odpowiedzialności. Biznes jest biznes.


75
Ága

"Ága" jest zatem sygnałem alarmowym o tym, że ochrona klimatu niepokojąco zniknęła z pola naszego widzenia i zainteresowania; o testowaniu granic wytrzymałości naszej planety.


70
Powrót Bena

Prosty, szczery, uczciwy. Takie niby skromne, kameralne kino, a jednak dziś jakby niecodzienne. I nieprzeciętnie emocjonalne.


70
Lato

Nie jest to może wielkie kino, ale nie ulega wątpliwości: indywidualizm, a także wolnościowa postawa Serebrennikowa pozwalają przeprowadzić konfrontację ze światem owładniętym terrorem i pozbawionym prawa do decydowania o sobie.


70
The World Is Yours

W "The World Is Yours" Gavras objawia się jako czujny obserwator realiów obyczajowych, kronikarz czasu rasizmu, uszczelniania granic czy piętna społeczności muzułmańskiej, obdarzony humorem wolnym od inteligenckiego szyderczego zgrywu.


70
Zwierzęta

"Zwierzęta" wydają się najciekawsze nie w momentach, w których zdajemy się dochodzić do sedna, ale właśnie tam, gdzie poszlaki stają się boleśnie niejasne, pozbawiane ogniska skupienia i zmieniają swój bieg.


60
Anioł

Choć "Anioł" przywraca historii Puchy pamięć i zmusza do namysłu, to jednak trudno pozbyć mi się wrażenia, że zasłużyła ona na obraz nieco wnikliwszy.


50
Oni

Silvio Berlusconi jest wciąż interesujący jako zjawisko polityczne, ponieważ jako przywódca państwa zachowywał się po prostu bezwstydnie. Ten rodzaj wulgarnego zachowania odziedziczył po nim Paolo Sorrentino. Lista przewinień nie będzie wcale krótka.


Proszę czekać…