Mateusz Demski

Interia

MD
65
Średnia ocena krytyka
jest większa o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 20 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
12
Neutralne
7
Negatywne
1

Recenzje

80
Sofia

"Sofia" to wstrząsający, ale zarazem znakomity portret Maroka w pęknięciu - kraju, który tworzy coraz trudniej porozumiewające się światy, odizolowane od siebie jak zamknięte osiedla.


80
Over the limit

Historia rosyjskiej gimnastyczki to opowieść o samotności, potrzebie bliskości, poszukiwaniach samego siebie. Bezpretensjonalna i intymna, zresztą taka jak cały film.


80
Czyściciele internetu

W wirtualnym świecie rasizm, homofobia, pochwała przemocy, sprzedają się jak świeże bułeczki, a utrzymanie pozorów "czystego" internetu, to skuteczny i prosty sposób na uniknięcie odpowiedzialności. Biznes jest biznes.


75
Ága

"Ága" jest zatem sygnałem alarmowym o tym, że ochrona klimatu niepokojąco zniknęła z pola naszego widzenia i zainteresowania; o testowaniu granic wytrzymałości naszej planety.


75
Rocketman

Spektakularna choreografia, taniec, śpiew i odlot w kierunku musicalowego kampu, pozwalają Fletcherowi wycisnąć prawdziwą esencję kina rozrywkowego, ale zarazem nie dają sprowadzić się do szufladki ozdobnego przerywnika.


70
Pewnego razu w Hollywood

Tarantino wyczuwa barwy i nastroje towarzyszące czasom schyłku ruchu hippisowskiego, pozwala po cichu wybrzmieć zjawiskom społecznym przełomu lat 60. i 70., a to wszystko na tle sporego wycinka hollywoodzkiego łańcucha pokarmowego.


70
Podły, okrutny, zły

U Berlingera nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Nie dowiemy się również tego, co sprawiło, że ten człowiek stał się potworem - geny, wychowanie, a może był po prostu urodzonym zabójcą?


70
Powrót Bena

Prosty, szczery, uczciwy. Takie niby skromne, kameralne kino, a jednak dziś jakby niecodzienne. I nieprzeciętnie emocjonalne.


70
Lato

Nie jest to może wielkie kino, ale nie ulega wątpliwości: indywidualizm, a także wolnościowa postawa Serebrennikowa pozwalają przeprowadzić konfrontację ze światem owładniętym terrorem i pozbawionym prawa do decydowania o sobie.


70
The World Is Yours

W "The World Is Yours" Gavras objawia się jako czujny obserwator realiów obyczajowych, kronikarz czasu rasizmu, uszczelniania granic czy piętna społeczności muzułmańskiej, obdarzony humorem wolnym od inteligenckiego szyderczego zgrywu.


Proszę czekać…