Łukasz Knap

WP Film

ŁK
66
Średnia ocena krytyka
jest większa o 4 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 18 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
13
Neutralne
3
Negatywne
2

Recenzje

90
Niemiłość

“Niemiłość” bez dwóch zdań jest filmem wybitnym. Na pewno będziemy o nim jeszcze pisać. Czekajcie na niego, bo warto.


80
Czwarta władza

Spielberg więc daje lekcję mającemu autorytarne zapędy Trumpowi: czwarta władza okazała się silniejsza od prezydenta. Ostrzega go: skończysz jak Nixon.


80
Sieranevada

Pozornie proste, wybitne kino. "Sieranevada" jest tak dobra, że aż chce się zakląć.


80
Blade Runner 2049

“Blade Runner 2049” jest bez dwóch zdań najbardziej klimatycznym i ambitnym filmem s-f tego roku i najwolniejszym medytacyjnym blockbusterem ostatnich lat.


80
Klient

Asghar Farhadi, czołowy irański reżyser, nakręcił znakomity, dający do myślenia film o przemocy, rodzącej się z pozornie szlachetnych pobudek, którymi jest wybrukowane piekło kobiet na świecie, także tu w Polsce.


80
I tak cię kocham

Droga do samodzielności nie zawsze jest łatwa, ale "I tak cię kocham" zgrabnie przekonuje, że można ją przebyć z poczuciem humoru. I to chyba najważniejsza lekcja z tej pierwszorzędnej komedii.


80
Nić widmo

"Nić widmo" jest podróżą do muzeum pożądania. Fascynująca podróż.


70
Ja, Godard

Co by nie powiedzieć o “Le Redoutable” - że sprawnie nakręcony, zabawny i fantastycznie obsadzony - trzeba dodać, że karmi się plotką.


70
Martwe wody

Nie da się ukryć, że jest w tym filmie doza drażniącej niekonsekwencji; niektóre wątki są dziwnie ucięte i trudno chwilami nie odnieść wrażenia, że służą one grze reżysera z oczekiwaniami odbiorcy, przy czym czasami twórca strzela gole do własnej ...


70
Ghost in the Shell

Będą krzyczeli: za mało filozoficzny, za bardzo aktorski, zbyt biała Scarlett! Ale kiedy opadnie pierwszy kurz, nawet fanatyczni wyznawcy kultu “Ghost in the Shell” będą musieli oddać amerykańskiemu remake'owi, że nie stracił ducha pierwowzoru.


Proszę czekać…