Ludwika Mastalerz

FilmWeb

LM
57
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 5 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
3

Recenzje

80
Jak ukraść psa

Okazuje się, że dojrzałe kino dla dzieci potrafi opowiadać o poważnych sprawach bez cienia fałszu i panoszącej się naiwności.


80
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Twórcy reaktywują poczucie humoru, dynamikę morskiej przygody i pokrętną logikę pirackich sojuszy, jednocześnie doskonale zdając sobie sprawę z tego, że nie da się drugi raz zrobić pierwszego wrażenia.


70
Światło i cień

Brutalnie feministyczny przekaz filmu otwarcie oskarża Turcję przeszłości i przyszłości o tę samą zbrodnię – bezrefleksyjne i obojętne akceptowanie patriarchatu, w którym kobietom odmawia...


70
Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Udaje się "Borgowi/McEnroe'owi" zachować wiele niedopowiedzeń i pozostawić widza z tym intrygującym poczuciem, że wie już o bohaterach wszystko, a jednocześnie nie wie nic.


70
Uciekaj!

Satyryczne ostrze być może nie jest aż tak ostre ani wnikliwe, jak obiecuje świetna pierwsza połowa filmu, ale zgrabne połączenie społecznego komentarza z gatunkowym horrorem i science fiction spod znaku "Black Mirror" przydaje obrazowi emergentne...


50
Jonathan

Obrazy, które w sposób podmiotowy traktują osoby starsze i umierające, nie odbierając im prawa ani do miłości, ani do moralnej odpowiedzialności, to wciąż rzadkość i dlatego mimo wszystko warto na ten niespełniony debiut zwrócić uwagę.


50
Pan Żaba

Trochę szkoda, że zamiast postawić na ciekawszą intrygę twórcy poprzestali na ciągu dość luźno powiązanych humorystycznych gagów, jakby nie ufali do końca w zdolność koncentracji uwagi u współczesnych kilkulatków.


40
Transformers: Ostatni Rycerz

Tylko Michael Bay potrafi ze średniowiecznej bitwy wydobyć ogniste wybuchy, które nie tylko nie wyglądają kiczowato, ale za pomocą ognistych kul rozświetlających ponury mrok zapierają nam dech w piersiach epickim pięknem.


30
Mroczna wieża

Doskonale nijaka "Mroczna Wieża" nie ma nawet potencjału, by stać się w przyszłości kultową złą ekranizacją, to film prowokujący natychmiastową amnezję.


30
Fatima. Ostatnia tajemnica

Jednak forma, którą przybiera narracja, może mieć wartość jedynie dla wierzących i już dawno przekonanych, którzy wolą utwierdzać się w swoich poglądach, niż zadawać na nowo jakiekolwiek pytania.


Proszę czekać…