Ewelina Leszczyńska

FilmWeb

EL
59
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 28 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
13
Neutralne
9
Negatywne
6

Recenzje

80
Pełzająca śmierć

Alexandre Aja po mistrzowsku rozgrywa napięcie, nawet na chwilę nie pozwalając widzowi złapać oddechu.


80
Anioł

Dopiszcie dzieło argentyńskiego reżysera do listy obowiązkowych filmów 2019 roku.


80
Młodzi Tytani: Akcja! Film

"Młodzi Tytani: Akcja! Film" jest w gruncie rzeczy piękną i pouczającą historią o poszukiwaniu własnego miejsca oraz sile przyjaźni.


80
Wdowy

Dla Amerykanów z pewnością będzie to głos, który odbije się czkawką przeciwnikom ruchu #metoo i zwolennikom znanego z seksistowsko-ksenofobicznych zapędów prezydenta Donalda Trumpa.


70
Wilcze echa

"Wilcze echa" wydają się mieć sporo wspólnego z "Dr. Strangelove'em". Podobnie jak Stanley Kubrick w swoim kultowym dziele młody reżyser bardziej niż realizacją efektownego widowiska interesuje się analizą mechanizmów mogących doprowadzić ludzkość...


70
Supa Modo

Najcenniejszą supermocą nie jest bowiem nadludzka siła ani nawet latanie, lecz empatia i umiejętność wyciągnięcia ręki do tych, którzy tego potrzebują.


70
Podły, okrutny, zły

Osoby, którym nazwisko "Bundy" kojarzy się wyłącznie z poczciwym sprzedawcą butów z amerykańskiego sitcomu, z pewnością przeżyją niemały szok, kiedy maska chłopaka z sąsiedztwa spadnie, odsłaniając prawdziwą twarz potwora.


70
Sofia

“Sofia” pozostanie raczej festiwalową ciekawostką, propozycją dla widzów zainteresowanych kinematografią Bliskiego Wschodu.


70
Przepraszam, że przeszkadzam

"Przepraszam, że przeszkadzam" jest jedną z najbardziej oryginalnych i zaskakujących produkcji ostatnich lat. Teledyskowy montaż i tłusty beat uprzyjemniają seans.


70
Maria, królowa Szkotów

Mimo że "Maria, królowa Szkotów" to kinowy debiut reżyserki, jest to dzieło dojrzałe i odważne.


Proszę czekać…