Michał Mielnik

FILM

MM
72
Średnia ocena krytyka
jest większa o 10 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 17 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
11
Neutralne
2
Negatywne
0

Recenzje

90
Suspiria

Zapewne rozczaruje tak zwolenników Argento, jak i fanów horroru w ogóle. Tym jednak, którzy nie trzymają się kurczowo utartych schematów, dostarczy mnóstwo satysfakcji.


80
Dogman

„Dogman” nie jest właściwie żadnym dramatem, a dopiero w makabrycznym finale zbliża się gatunkowo do groteski a la bracia Coen.


80
Wilkołak

Film przybiera formę baśni tematyzującej holokaustową traumę będąc zresztą także w jakiejś mierze okrutnie ironiczną drwiną z formuły ugruntowanego z kolei w naszej tradycji kinematograficznej młodzieżowego filmu przygodowego.


80
Na plaży Chesil

Przede wszystkim jednak jest to przeszywający melodramat o stracie, żalu z tytułu wypowiedzianych słów oraz niespełnieniu – tak w miłości, jak i w obszarze społecznego awansu.


80
Płomienie

Wyborne, inteligentne kino, które samo w sonie jest zabawą w narrację audiowizualną.


70
Loveling

Pogodna opowieść o potędze rodziny inkrustowana gagowymi wręcz humorystycznymi wrzutkami, jak choćby ta ukazująca gehennę korzystania w domu, z którego zaczynają sukcesywnie ubywać kolejne kluczowe elementy, jak drzwi i ściana nośna.


70
Jesień we Francji

Zgrzytem jest być może nazbyt publicystyczny, dosłowny i aktualny finał, ale to w dalszym ciągu bardzo dobre kino, o którym nie zapomnimy prędko po wyjściu z kina.


70
Igielnik

Za enigmatycznym tytułem kryje się interesujący debiut brytyjskiej reżyserki Deborah Haywood, mającej wszak na koncie już pięć krótkich metraży, których tematyka, jak i przyjęta stylistyka jest zresztą zbieżna z tym, co zaproponowano w najnowszej ...


70
Młodość Astrid

Jest zatem obraz Christensen nie tylko intymną opowieścią stanowiącą w jakimś sensie osobliwą wersją coming of age movie, którą jest przede wszystkim, ale też na drugim planie portretem społeczeństwa na progu wielkiej zmiany.


70
Neapol spowity tajemnicą

Gdyby zdjąć z tego tytułu całą gatunkową oprawę, będzie to też całkiem autentyczna i poruszająca wypowiedź o potędze miłosnego uniesienia, które plącze zmysły uniemożliwiając odróżnienie fikcji od rzeczywistości.


Proszę czekać…