Tomasz Zacharczuk

kino.trojmiasto.pl

TZ
61
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 1 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 119 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
54
Neutralne
49
Negatywne
16

Recenzje

90
Dunkierka

Christopher Nolan "Dunkierką" otworzył nowy rozdział w portretowaniu wojennego horroru. Stworzył wizualne arcydzieło wypełnione surowymi elementami kina artystycznego.


90
Twój Vincent

Podświadomie przekraczamy niewidzialne ramy poszczególnych dzieł, odkrywając skrawek po skrawku przesączoną bólem i samotnością historię ich autora.


90
La La Land

Rozśpiewane widowisko hołdujące wielkim musicalowym klasykom, opatrzone zjawiskowymi kreacjami aktorskimi i zachwycające estetyką wykonania to murowany kandydat do miana najpiękniejszego filmu tego roku. "La La Land" naprzemiennie serwuje nam miło...


90
Blade Runner 2049

Dzieło wybitne, zachwycające obrazem, dopieszczone w drobiazgach, magiczne w wykonaniu, które bije na głowę wszystko to, co widziano w ostatnich latach w filmach z etykietką "science-fiction".


90
Najlepszy

"Najlepszego" należy, trzeba i warto zobaczyć, bo nic tak nie inspiruje jak historia człowieka, który biegł tak długo, by w końcu nie bać się zatrzymać.


90
Avengers: Koniec gry

"Koniec gry" stanowi piękny, zaaranżowany w najdrobniejszym szczególe hołd dla wszystkich tych, którzy wyobraźnią lubią sięgać znacznie dalej, poza przyziemny świat z jego obowiązkami i ograniczeniami.


85
Pierwszy człowiek

"Pierwszy człowiek" z pewnością nie jest historycznym krokiem na filmowy Księżyc, ale nie umniejsza to faktu, że mamy do czynienia z filmem momentami genialnym, autentycznym, oddziałującym na wszystkie niemal zmysły i hołdującym marzeniom.


85
Cicha noc

Nawet jeśli lukrowaty klimat "Listów do M. 3" nas urzeka i czaruje, to jednak z filmową rodziną Domalewskiego czujemy się naturalnie i jak u siebie. Bo o prawdziwych emocjach nikt nam tu nie opowiada. Je po prostu widać i czuć.


80
Thor: Ragnarok

Pomysł na zakończenie, trzeba jednak przyznać, dość odważny i nieoczywisty. Podobnie jak cały "Thor: Ragnarok" będący zdecydowanie najlepszym z trylogii filmów o synu Odyna.


80
Shazam!

Wystarczyło wykrzyknąć jedno proste, magiczne zaklęcie, by z zapowietrzonego świata DCEU nareszcie ktoś wyciągnął zardzewiały wentyl i pozwolił uwolnić nieskończone pokłady świeżego humoru.


Proszę czekać…