Aleksander Boniewski

Okiem Krytyka

AB
79
Średnia ocena krytyka
jest większa o 17 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
6
Neutralne
1
Negatywne
0

Recenzje

100
Zimna wojna

Piękne wizualnie, przejmujące treściowo, kapitalnie zagrane dzieło miłości do człowieka i kina jako medium. Pawlikowski dobrem narodowym jest.


80
Wyspa psów

Wes Anderson ponownie opowiada historię z właściwą sobie manierą, dostarczając żywych emocji zapakowanych w fantazyjne opakowanie. Miłośnicy jego twórczości nie powinni nawet zastanawiać się nad poznaniem tego świata i jego mieszkańców.


80
Listopad

„Listopad”, jak sam miesiąc jest w stanie zmęczyć tempem, klimatem czy uczuciem dłużyzny, jednak filmowo nagradza cierpliwych swoją nieoczywistością, aurą i uczuciem „nie z tego świata”.


80
Nigdy cię tu nie było

Lynne Ramsay po raz kolejny stworzyła historię, która może zaszczuć emocjonalnie, ale i fascynować poetyckością oraz realizacją. Dla fanów kina bezwzględnego i bezkompromisowego w wyrazie.


80
Climax

„Climax” Gaspara Noé to narkotyczna podróż, która zachwyca swoją intensywnością i realizacją. Pomimo, niestety skutecznie wkradającego się przesytu pod koniec, warto przystać na dobrowolną propozycję wejścia w ten filmowy trans.


70
Han Solo: Gwiezdne wojny - Historie

W żadnym razie nowa jakość czy odmienne spojrzenia na serię, ale wciąż solidny kawał gwiezdnowojennej magii. Przymykając oko na niedoskonałości reżyserskie czy scenariuszowe, a trwając przy bohaterach i ich relacjach - warto.


60
Dogman

„Dogman” kąsi i warczy, ale za słabo, aby zostawić zauważalne ślady. Mimo to trudno nie zwrócić na niego uwagi ze względu na zdjęcia, klimat i grę aktorską.


Proszę czekać…