Patrycja Calińska

FilmWeb

PC
67
Średnia ocena krytyka
jest większa o 5 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
4
Neutralne
1
Negatywne
1

Recenzje

90
Jak wytresować smoka 3

"Jak wytresować smoka 3", to zarówno spełnione kino familijne, wciągający film przygodowy, jak i błyskotliwa komedia romantyczna. To także fantastyczne zwieńczenie cyklu, który na przestrzeni prawie dekady skradł niejedno serce.


80
Lady Bird

Czuć w filmie Gerwig wspólnotę ducha z "Boyhood" Linklatera, widać artystyczne powinowactwo z Noah Baumbachem, a także subtelną ironię i akceptację dla niedoskonałości, charakterystyczne dla Wesa Andersona.


70
Jak pies z kotem

Kondratiuk poświęca czas momentom pozostającym zwykle za zamkniętymi drzwiami, dostępnym oczom tylko tych, którzy na własnej skórze doświadczają choroby najbliższych.


70
Arktyka

"Arktyka", jak na fabularny debiut, wyróżnia się konsekwentną wizją i podziwu godną determinacją w realizacji.


50
Autsajder

"Autsajder" to próba przefiltrowania procesu dojrzewania przez społeczne doświadczenie stanu wojennego – ta uwspólniona perspektywa, ani prywatna, ani ogólna, zawodzi jednak zarówno jako świadectwo swoich czasów, jak i przekonujący portret młodego...


40
Operacja Overlord

Pomimo solidnej realizacji (na szczególne wyróżnienie zasługuje udźwiękowienie – duszne, przytłaczające, przejmujące), "Operacja Overlord" nie była w stanie podźwignąć gatunkowego miszmaszu.


Proszę czekać…