Aleksandra Pospiszyl

Interia

AP
68
Średnia ocena krytyka
jest większa o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 17 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
10
Neutralne
6
Negatywne
1

Recenzje

90
Climax

"Climax" na pewno nie należy do obrazów, które ogląda się wygodnie, ale z czystym sumieniem mogę uznać go za najlepsze dzieło francusko-argentyńskiego reżysera.


80
Ból i blask

Reżyser wycisza emocje o parę decybeli, nie tracąc przy tym ani krzty z siły wyrazu. Odejście od melodramatyzmu, który w końcu był jego znakiem rozpoznawczym, zdecydowanie wyszło mu na korzyść.


80
Monument

Jagoda Szelc nie jest reżyserką. To szamanka, która przeprowadza rytuał inicjacji. Studenci stają się artystami, a w Polsce rodzi się zupełnie nowe kino autorskie. O takim filmie nie sposób milczeć.


80
Na plaży Chesil

Osadzenie akcji w latach 60. daje również pretekst do popisów estetycznych. Urok dekady zostaje odwzorowany zarówno w wystroju wnętrz, jak i charakteryzacji oraz języku bohaterów.


80
Jeszcze dzień życia

Narrację udaje się poprowadzić umiejętnie i z rozmachem dorównującym hollywoodzkim produkcjom.


70
Niemiłość

Zwiagincew w swoim nowym obrazie najbardziej krytykuje cechy, które jego ojczyzna zapożycza właśnie z Zachodu: konsumpcjonizm, materializm, ateizm.


70
Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia

Z jednej strony polityczno-społeczna satyra, która bije po głowach stereotypami, z drugiej subtelny dramat w niezwykle malarskiej oprawie.


70
W cieniu drzewa

Fani nordyckiego klimatu nie będą zawiedzeni. Zrozumieją również, dlaczego film zaklasyfikowano do czarnych komedii, choć pewnie większość w trakcie seansu nie uśmiechnie się ani razu.


70
Bliskość

Debiut ucznia słynnego rosyjskiego reżysera Aleksandra Sokurowa ma w sobie coś z dramatu Szekspira i traktatu egzystencjalisty.


70
Uczciwy człowiek

"Uczciwy człowiek" pod koniec niepotrzebnie długo błądzi, zanim dotrze do finału, nie udaje się więc uniknąć momentów nużących. Na szczęście mocne zakończenie rozwiewa chwilowe zwątpienie w film Rasoulofa.


Proszę czekać…