Michał Jarecki

naEKRANIE.pl

MJ
68
Średnia ocena krytyka
jest większa o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
7
Neutralne
5
Negatywne
0

Recenzje

80
Sny wędrownych ptaków

Hollywood powiedziało już o narkobiznesie swoje. Czas na Sny wędrownych ptaków, znaną, pełną toposów historię ukazaną od zupełnie innej strony.


80
Gdyby ulica Beale umiała mówić

Gdyby ulica Beale umiała mówić to pean na cześć nadziei. Nie, nie tylko, lecz w znacznej mierze. I jest tu tej nadziei sporo.


80
Kraina wielkiego nieba

Kraina wielkiego nieba to nie tylko udany, ale wręcz naprawdę mocny debiut, po którym warto obserwować poczynania Paula Dano po tej stronie kamery. Pełna reżyserska świadomość i kontrola.


80
Suspiria

Suspiria – wyjaśnijmy to sobie – nie straszy. Niepokoi, wywołuje dyskomfort, jest brutalna, nie straszy jednak w klasycznym tego słowa znaczeniu.


70
Dziennik maszynisty

Dziennik maszynisty to film, z którym warto się zapoznać. Choć momentami nie wybrzmiewa jak trzeba, nie można odmówić mu bezwzględnej szczerości – od pierwszej do ostatniej minuty. A to rzadkość we współczesnym kinie.


70
Podły, okrutny, zły

Cały show należy tu do Efrona… podobnie jak należał do Teda Bundy’ego podczas jego absurdalnych rozpraw sądowych. Oklaski.


70
Ja, Godard

Jest dziełem dedykowanym sztuce filmowej, w którym sporo jest ironii, ale też nostalgii i tęsknoty – przede wszystkim za dawnym, wciąż poszukującym kinem.


60
Korpo

Nieco więcej szarży, pomysłowości, bezkompromisowości i szaleństwa, trochę lepsza warstwa wizualna – i byłoby naprawdę świetnie. A tak… jest po prostu nieźle. I nadzwyczajnie odprężająco!


60
Grinch

Konkluzja jest dość jasna – nowy Grinch jest przeznaczony dla pociech, które raczej niechętnie obcowałyby ze „starociami”.


60
Biały kruk

Fiennes jest reżysersko – wciąż – bardzo bezpieczny, można się tylko zastanawiać, czy postanowi kiedyś wyraźniej zaznaczyć swoją obecność po drugiej stronie kamery.


Proszę czekać…