Marta Ossowska

Okiem Krytyka

MO
60
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 2 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
5
Neutralne
7
Negatywne
2

Recenzje

80
Atak paniki

"Atak paniki" jest niepokojącą komedią, celnie portretującą dzisiejszych Polaków, której brakowało na polskim rynku filmowym od czasów "Dnia świra".


80
The Florida Project

Kino Seana Bakera dzięki "The Florida Project" zdobędzie szersze grono fanów i słusznie, bo jest to twórca, którego społeczny dydaktyzm jest nienachalny i daleki od łatwych ocen.


70
Dzikie róże

Film Jadowskiej nie daje się zamknąć w schematach. Wywołuje niepokój i żal, ale również próbuje doszukiwać się nadziei. Dzięki Marcie Nieradkiewicz "Dzikie róże" są do bólu wyraziste.


70
Podatek od miłości

"Podatek od miłości" jest przyjemnym kinem rozrywkowym. W dodatku to jedna z nielicznych produkcji z gatunku komedii romantycznej, która nie obraża inteligencji widza.


70
Fernando

Animacja Carlosa Saldanhy niesie bardzo ważne przesłanie, z którym warto zapoznać dzieci. Tym lepiej, że oprócz mądrej opowieści „Fernando” zapewnia świetną rozrywkę dla całej rodziny.


60
Magiczna zima Muminków

Polsko-fińskiej koprodukcji udało się zachować unikalny nastrój panujący przed laty w Dolinie Muminków. Szkoda, że dorośli widzowie wynudzą się na "Magicznej zimie Muminków", za to dla najmłodszych powinien być to seans udany.


60
Paryż może poczekać

Choć reżyserka nie opanowała do perfekcji sztuki filmowej, bez wielkich ambicji stworzyła uroczą francusko-amerykańską historię dojrzałych bohaterów, która pozwala na chwilę się zapomnieć i oddać błogiej naiwności.


60
Wojna płci

Seans „Wojny płci" można potraktować jako dobrą rozrywkę, choć twórcom zależało na przekazaniu ważnego w wielu wymiarach przesłania.


60
Pełnia życia

W porównaniu do zbliżonej tematycznie "Teorii wszystkiego" debiut reżyserki Andy'ego Serkinsa wypada dość blado. Nie można jednak odmówić "Pełni życia" pokrzepiającego przesłania.


60
Gotowi na wszystko. Exterminator

Jeśli macie ochotę obejrzeć zabawną, nieoczywistą polską komedię to seans „Gotowych na wszystko. Exterminator” sprawdzi się doskonale, gdy przymknie się oko na małe niedociągnięcia.


Proszę czekać…