Marta Ossowska

WP Film, Okiem Krytyka

MO
65
Średnia ocena krytyka
jest większa o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 92 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
44
Neutralne
37
Negatywne
8

Recenzje

100
Deep Love

"Deep Love" jest pasjonującym portretem mądrej miłości, oddania, a także braku ograniczeń, które zazwyczaj stawiamy sobie w naszych głowach.


100
Over the limit

"Over the limit" jest studium psychicznego udręczenia młodej gimnastyczki. Trzyma w napięciu bardziej niż nie jedna fabuła!


90
Atlas

W ciągu niespełna trzydziestu minut dostajemy film z doskonałą konstrukcją. Narastająca dramaturgia aż prosi się o zaskakujący finał, i taki właśnie otrzymujemy. Chapeau bas!


90
Zimna wojna

Za tą porywającą i burzliwą historią miłosną wymagającą wielu wyrzeczeń skrywa się opowieść o trudnej relacji z Polską. Nikt tak pięknie jak Pawlikowski w "Zimnej wojnie" nie wyraził troski i obawy o swoją ojczyznę, która niczym porzucona kochanka...


90
O ojcach i synach

Wstrząsający obraz kochającej się rodziny zdominowanej przez chorą ideologię. Zmusza do myślenia nad tym, w którym momencie rodzi się zło.


90
Genesis 2.0

To co z perspektywy widza może wydawać się szalone, w rzeczywistości jest coraz bliższe prawdzie. Seans "Genesis 2.0" skłania do refleksji nad skutkami ludzkiej ekspansji.


90
Jutro albo pojutrze

"Jutro albo pojutrze" Binga Liu jest kinem dokumentalnym najwyższej klasy. Pokazującym, że z pozornie prostego, rozrywkowego tematu może powstać dzieło doskonale ilustrujące społeczne problemy.


80
Ajka

„Ayka” jest bolesnym filmem o życiu w beznadziei, jednak determinacja głównej bohaterki pozwala jej przetrwać za wszelką cenę.


80
Users

„Users” pokazuje, jak irracjonalne postawy przybieramy wobec samotności, z którą nie potrafimy sobie poradzić. Intresująca forma idealnie odnajdująca się w krótkim metrażu.


80
Człowiek delfin

Poprzez połączenie podwodnych zdjęć, lirycznej muzyki i przejrzystego wyjaśnienia drogi życiowej Jacquesa Mayola, "Człowiek delfin" jest pięknym i w pełni spójnym obrazem prawdziwej pasji.


Proszę czekać…