Marta Ossowska

Okiem Krytyka

MO
64
Średnia ocena krytyka
jest większa o 2 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 32 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
16
Neutralne
13
Negatywne
2

Recenzje

80
W czterech ścianach życia

Kameralny dramat syryjskiej rodziny uwięzionej w swoim mieszkaniu aż kipi od emocji. Momentami mrozi krew żyłach, aby chwilę potem ująć pozorną normalnością. Kino wielkiego formatu.


80
Więzi

Debiut Zofii Kowalewskiej to kontemplacja małżeńskiego pożycia po latach zadr i cierpienia. W zaledwie 17 minutach reżyserce udało się uchwycić różnorodne emocje bohaterów będące kwintesencją powiedzenia 'na dobre i na złe'.


80
Atak paniki

"Atak paniki" jest niepokojącą komedią, celnie portretującą dzisiejszych Polaków, której brakowało na polskim rynku filmowym od czasów "Dnia świra".


80
The Florida Project

Kino Seana Bakera dzięki "The Florida Project" zdobędzie szersze grono fanów i słusznie, bo jest to twórca, którego społeczny dydaktyzm jest nienachalny i daleki od łatwych ocen.


80
Utøya 22. juli

“Utøya - 22 lipca” wywołuje potężny emocjonalny dyskomfort, ale koniecznie powinniście zobaczyć ten film!


80
Wieża. Jasny dzień

Debiut Jagody Szelc zabiera widza w zapomniany, pierwotny świat, którego elementy pozostają ukryte we współczesnej rzeczywistości.


70
Dzikie róże

Film Jadowskiej nie daje się zamknąć w schematach. Wywołuje niepokój i żal, ale również próbuje doszukiwać się nadziei. Dzięki Marcie Nieradkiewicz "Dzikie róże" są do bólu wyraziste.


70
Śmierć Stalina

Mało kto mógłby przypuszczać, że można z powodzeniem stworzyć wysublimowaną komedię o Związku Radzieckim za czasów Stalina. Udało się to jednak Armando Iannucciemu i jego “Śmierci Stalina”.


70
Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Historia Tonyi Harding to fascynujące studium przypadku, kiedy to sportowcowi nie udaje podnieść się ze sromotnej porażki. Niestety druga połowa filmu nie wybrzmiewa już tak mocno jak początek.


70
Brad's Status

“Brad’s status” jest życiowym, realistycznym filmem, przy którym nieco pośmiejemy się z neuroz głównego bohatera, aby za chwilę pokiwać głowami poznając jego wewnętrzne rozterki. Wyśmienita kreacja Bena Stillera.


Proszę czekać…