Marta Ossowska

Okiem Krytyka

MO
64
Średnia ocena krytyka
jest większa o 2 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 54 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
26
Neutralne
21
Negatywne
6

Recenzje

100
Over the limit

"Over the limit" jest studium psychicznego udręczenia młodej gimnastyczki. Trzyma w napięciu bardziej niż nie jedna fabuła!


90
Zimna wojna

Za tą porywającą i burzliwą historią miłosną wymagającą wielu wyrzeczeń skrywa się opowieść o trudnej relacji z Polską. Nikt tak pięknie jak Pawlikowski w "Zimnej wojnie" nie wyraził troski i obawy o swoją ojczyznę, która niczym porzucona kochanka...


90
Genesis 2.0

To co z perspektywy widza może wydawać się szalone, w rzeczywistości jest coraz bliższe prawdzie. Seans "Genesis 2.0" skłania do refleksji nad skutkami ludzkiej ekspansji.


90
Minding the Gap

"Jutro albo pojutrze" Binga Liu jest kinem dokumentalnym najwyższej klasy. Pokazującym, że z pozornie prostego, rozrywkowego tematu może powstać dzieło doskonale ilustrujące społeczne problemy.


80
Miłość bezwarunkowa

Bezpretensjonalny obraz relacji babcia-wnuczek postawionych w sytuacji kryzysowej. Za sprawą czarującej głównej bohaterki oglądając ten film poczujecie się jak w domu.


80
W czterech ścianach życia

Kameralny dramat syryjskiej rodziny uwięzionej w swoim mieszkaniu aż kipi od emocji. Momentami mrozi krew żyłach, aby chwilę potem ująć pozorną normalnością. Kino wielkiego formatu.


80
Więzi

Debiut Zofii Kowalewskiej to kontemplacja małżeńskiego pożycia po latach zadr i cierpienia. W zaledwie 17 minutach reżyserce udało się uchwycić różnorodne emocje bohaterów będące kwintesencją powiedzenia 'na dobre i na złe'.


80
Atak paniki

"Atak paniki" jest niepokojącą komedią, celnie portretującą dzisiejszych Polaków, której brakowało na polskim rynku filmowym od czasów "Dnia świra".


80
The Florida Project

Kino Seana Bakera dzięki "The Florida Project" zdobędzie szersze grono fanów i słusznie, bo jest to twórca, którego społeczny dydaktyzm jest nienachalny i daleki od łatwych ocen.


80
Czyściciele internetu

Film obnaża szokującą prawdę i zmusza nas do zastanowienia się nad ochroną swojej prywatności, a także o zadbanie o prawa ludzi narażonych na drastyczne treści w związku z wykonywaniem zawodu moderatora.


Proszę czekać…