Dawid Konieczka

Film.org.pl

DK
61
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 1 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
7
Neutralne
6
Negatywne
2

Recenzje

80
Bergman – rok z życia

Jane Magnusson przeprowadza dogłębną i fascynującą analizę nie tylko dzieł szwedzkiego mistrza, lecz także jego życia i skrywanej osobowości.


70
Niepoczytalna

„Niepoczytalna” miewa scenariuszowe potknięcia i zbyt szybko wyzbywa się początkowej wieloznaczności, lecz to nie przekreśla jej jako intrygującego thrillera.


70
Nie jestem czarownicą

Rungano Nyoni portretuje społeczeństwo afrykańskie rozdarte pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Raz krytykuje, raz ironizuje, ale przede wszystkim obserwuje.


70
Bliskość

Niespieszna opowieść o egzystencjalnej beznadziei potęgowanej przez społeczne ograniczenia.


70
41 dni nadziei

Nie da się ukryć, że "41 dni nadziei" jest filmem o miłości nakierowanym na wzruszenie, ale jednocześnie to opowieść o przetrwaniu wobec niszczycielskiej natury.


70
Jaskiniowiec

Nowy film Nicka Parka to tradycyjna opowieść o sile wspólnoty i wierze w siebie - w tym wypadku umacnianych dzięki prehistorycznemu meczowi piłki nożnej.


70
Czas mroku

Wright, będąc świadomym statusu swojego bohatera, stworzył solidny film gatunkowy, jednocześnie unikając stawiania Churchillowi zbyt wielkiego pomnika.


60
Kręcisz mnie

"Kręcisz mnie" to sympatyczna, zabawna komedia o starzejącym się playboyu, który wreszcie poznaje, co to miłość i odpowiedzialność.


60
Madame

Amanda Sthers z lekkością opowiada prostą historię romansu z pogranicza komedii i melodramatu.


60
Strażnicy cnoty

Chociaż "Strażnicy cnoty" operują prostymi morałami i chwilowymi sprośnościami, to całość okazuje się niegłupią, całkiem przyjemną komedią o dojrzewaniu - zarówno nastolatków, jak i ich rodziców.


Proszę czekać…