Radek Folta

Movies Room

RF
69
Średnia ocena krytyka
jest większa o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 53 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
32
Neutralne
19
Negatywne
2

Recenzje

92
The Square

Mimo ponad dwóch godzin gwarantuję, że ani razu nie spojrzycie na zegarek. A obrazy z tego filmu długo pozostaną w waszej głowie.


90
Wyspa Psów

Wyspa psów jest przede wszystkim zabawnym, ale i wzruszającym filmem o potrzebie przyjaźni, oddaniu, miłości i braterstwie.


90
Paddington 2

Gdyby ktoś zapytał mnie przed seansem, czy warto wybrać się na Paddingtona 2, pewnie odpowiedziałbym, że niekoniecznie. Po zobaczeniu tego filmu biję się w pierś i obwieszczam wszem i wobec - to absolutne arcydzieło kina familijnego, które trzeba ...


90
Klient

Stopniowanie napięcia w Kliencie jest niemal niezauważalne, subtelne. Każdy gest, wymiana zdań, zachowanie powoli zagęszczają atmosferę. W finale dojdzie do emocjonalnego połączenia epizodów, kulminujących się w przejmującym spotkaniu dwóch rodzin.


90
Po tamtej stronie

Najważniejsze jednak w Po tamtej stronie jest to, że Aki opowiada, bez zbędnego zadęcia i sentymentalizmu, poruszającą historię przyjaźni i braterstwa ponad rasowymi podziałami.


87
American Honey

Świetnie dobrana ścieżka dźwiękowa (od country, przez klasykę Springsteena, po hip-hop i przeboje r'n'b), sprawiają że film ogląda się bez większych problemów.


85
Jeszcze nie koniec

Jeszcze nie koniec to być może jeden z najważniejszych filmów społecznych powstałych ostatnio w Europie.


85
Atak paniki

Ten doskonale wyważony film nie działałby tak dobrze, gdyby nie skonstruowana na stole montażowym struktura. Przejścia z jednego wątku do drugiego są wręcz błyskotliwe, zwiastowane przez dźwięk, ruch kamery czy specyficzne ujęcie.


85
Kształt wody

The Shape of Water znajdziemy też elementy kina szpiegowskiego, dreszczowca, tzw. heist movie, także science-fiction i romansu. Del Toro robi z każdego elementu użytek.


85
Podwójny kochanek

Podwójny kochanek spełnia perfekcyjnie swoje zadanie jako wciągający, zaskakujący i trzymający w napięciu obraz, używając tylko i wyłącznie znanych klisz i schematów. Niby tylko tyle, a aż tyle.


Proszę czekać…