Radek Folta

Movies Room

RF
72
Średnia ocena krytyka
jest większa o 10 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 106 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
73
Neutralne
31
Negatywne
2

Recenzje

95
Parasite

Bong Joon-ho pokazuje w swoim najlepszym jak do tej pory filmie, że jest mistrzem budowania napięcia, łączenia powagi z humorem, kreatywnego opowiadania historii i tworzenia postaci.


95
Roma

Ambitny, doskonale zrealizowany, do wielokrotnego oglądania. Ale zanim trafi na ekrany komputerów i tabletów, warto spróbować obejrzeć go choć raz w kinie.


95
Toy Story 4

To wspaniały, trzymający w napięciu, wzruszający i mądry film dla całej rodziny. Bez wątpienia jeden z najlepszych tytułów tego roku.


92
The Square

Mimo ponad dwóch godzin gwarantuję, że ani razu nie spojrzycie na zegarek. A obrazy z tego filmu długo pozostaną w waszej głowie.


90
Wyspa psów

Wyspa psów jest przede wszystkim zabawnym, ale i wzruszającym filmem o potrzebie przyjaźni, oddaniu, miłości i braterstwie.


90
Zimna wojna

Przesłanie filmu jest jak najbardziej humanistyczne, stawiające w centrum jednostkę i jej potrzeby, krytykujące polityczne naciski oraz tworzone sztucznie granice.


90
Fokstrot

Fokstrot jest produkcją prawie idealną, poza przyciężkawą sekwencją końcową, gdzie wracamy znowu do mieszkania. Jednak ten bogaty w znaczenia film przemówił do widzów i jurorów wielu festiwali filmowych.


90
Złodziejaszki

Ta ujmująca historia zasługuje na wiele więcej laurów, ale przede wszystkim – na nieskończoną miłość ze strony widzów.


90
To my

Nie waham się powiedzieć, że To my to jak na razie najlepszy film roku, która zrobi pewnie takie spustoszenie w głowach widzów jak Dziedzictwo.


90
Faworyta

The Favourite to mądry, zabawny i znakomicie zrealizowany film, w którym Lanthimos nie zatracił swojego stylu, a tylko rozwinął skrzydła.


Proszę czekać…