Szymon Pietrzak

Movies Room, Filmaster

SP
79
Średnia ocena krytyka
jest większa o 17 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
0

Recenzje

100
Nić widmo

To opowieść o poszukiwaniu miłości i wyrywaniu się samotności, ale przede wszystkim to hołd oddany muzie artysty, uszanowanie ogromnej siły i wytrzymałości tych wspaniałych kobiet.


95
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Film nie daje łatwych odpowiedzi, łamiąc schematy i zaskakując widza nieustannie. Jeśli obecne społeczeństwo ma jakąkolwiek twarz, to ten film bardzo trafnie ją ukazuje.


85
Alojzy

Pełnometrażowy debiut szwajcarskiego reżysera to nie tylko ambitne kino surrealistyczne z ładnymi kadrami. To film przede wszystkim subtelnie pokazujący stan melancholii i samotności oraz sposoby radzenia sobie z nimi.


70
Last Flag Flying

Last Flag Flying ma głęboko ludzkie podejście i zawsze stawia człowieka na pierwszym planie. Nawet jeśli traci go chwilami, pokazując absurdalność rytuałów wojskowych i całej ideologii.


65
Happy End

Happy End to dobry film, ale nie ma co ukrywać, że od tego reżysera wymaga się więcej. Najwyraźniej takiego samego zdania było jury w Cannes.


60
Na karuzeli życia

Nowy Allen to na pewno nie jest strata czasu, koniec końców każdy film Wujka mnie satysfakcjonuje – nawet jeśli nie zawsze da się to racjonalnie wyjaśnić.


Proszę czekać…