Dagmara Romanowska

Onet Film, Interia

DR
75
Średnia ocena krytyka
jest większa o 13 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 25 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
19
Neutralne
4
Negatywne
0

Recenzje

100
O ojcach i synach

Bardzo to gorzka lekcja dzisiejszego świata i film, po którym trudno spokojnie zasnąć.


90
I młodzi pozostaną

Peterowi Jacksonowi zawdzięczamy jedne z najwspanialszych scen batalistycznych w historii kina, a teraz... również jeden z najlepszych antywojennych filmów. "I młodzi pozostaną" to pod każdym względem dzieło niezwykłe.


90
Faworyta

Wielbiciele Lanthimosa pokochają go chyba jeszcze bardziej!


90
Historia małżeńska

W delikatnej tkance uczuć Noah Baumbach razem ze swoimi aktorami wyrzeźbił jeden z najpiękniejszych, smutnych, ale też inspirujących i dających nadzieję, bardzo prawdziwych i szczerych filmów sezonu.


90
Roma

Kameralny, wbrew pozorom uniwersalny, dramat i portret Meksyku, kobiet i czasów. Prawdziwa uczta, której nie można przegapić.


85
Dwóch papieży

Aktorska uczta, która ważką debatę, wykraczającą dalece poza zagadnienia religijne, przedstawia w sposób lekki, wręcz humorystyczny. Pozbawiony kpiny i otwarty na dialog film, który może mocno namieszać w oscarowym wyścigu.


85
Boże Ciało

Bez wątpienia dla Jana Komasy otworzy drzwi do zagranicznych produkcji. Hollywood, Ameryka - bardzo głodna jest takich talentów.


80
Kafarnaum

W Libanie film ma być pokazywany politykom, aktywistom i pracownikom socjalnym. A gdyby tak podobne seanse w Polsce? Warto obejrzeć, zanim powie się choć jedno słowo o biedzie i uchodźcach.


80
Gentleman z rewolwerem

Urocza komedia w starym dobrym stylu.


75
Żeglarki

Trzeba poznać tę historię i potem - wziąć przykład z Tracy i realizować swoje marzenia, niezależnie od tego, jak dzikie i szalone by one nie były!


Proszę czekać…