Dagmara Romanowska

Onet Film, Interia

DR
81
Średnia ocena krytyka
jest większa o 19 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
8
Neutralne
0
Negatywne
0

Recenzje

100
O ojcach i synach

Bardzo to gorzka lekcja dzisiejszego świata i film, po którym trudno spokojnie zasnąć.


90
Faworyta

Wielbiciele Lanthimosa pokochają go chyba jeszcze bardziej!


90
Roma

Kameralny, wbrew pozorom uniwersalny, dramat i portret Meksyku, kobiet i czasów. Prawdziwa uczta, której nie można przegapić.


80
Kafarnaum

W Libanie film ma być pokazywany politykom, aktywistom i pracownikom socjalnym. A gdyby tak podobne seanse w Polsce? Warto obejrzeć, zanim powie się choć jedno słowo o biedzie i uchodźcach.


80
Gentleman z rewolwerem

Urocza komedia w starym dobrym stylu.


70
Yomeddine. Podróż życia

Shawky pozwala nam zajrzeć do życia Egiptu poza Kairem i turystycznymi kurortami, poza konfliktami politycznymi, nawet religijnymi.


70
Władcy przygód. Stąd do Oblivio

Przygoda, humor, niebezpieczeństwo i ratunek w ostatniej chwili, przemiana bohaterów i ukłony w stronę klasyki. Czegóż chcieć więcej? Podobno Tomek Szafrański ma już pomysł na kontynuację. I słusznie.


70
Arktyka

Fani "127 godzin", czy "Wszystko stracone" poczują się tu, jak w domu. A jeżeli przez przypadek nie mogli się też doczekać kolejnych odcinków "W pułapce", czy "Fortitude", to decyzja o wyprawie do kina zapaść powinna bardzo szybko.


?
Blok 99

Ilość przemocy nie kwalifikuje tej propozycji na romantyczny wieczór, chyba że partnerzy nie mają problemu z widokiem krwi i obdarzeni są dużym poczuciem nie tylko humoru, ale i dystansu.


?
Niezwyciężony

Idealna jest natomiast kreacja Mirandy Richardson, która gra matkę Jeffa - Patty Bauman. To oscarowa rola. Bez dwóch zdani: popisowa.


Proszę czekać…