Michał Oleszczyk

FilmWeb

MO
72
Średnia ocena krytyka
jest większa o 10 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
6
Neutralne
2
Negatywne
1

Recenzje

100
Nić widmo

Gdyby nie fakt, że w kontekście tego filmu każda metafora musi wywołać błyskawiczne skojarzenia seksualne, powiedziałbym krótko i prosto: jest to film, że palce lizać.


90
Atak paniki

Wybitna komedia Maślony jest zarazem dziko śmieszna i przerażająca; jest lekturą obowiązkową.


90
Serce miłości

Ronduda pokazuje nam artystów współczesnych nie po to, by udowodnić, że sztuka nowoczesna nie błądzi i nie zawiera w sobie elementów narcystycznych.


80
Najlepszy

Widzę w "Najlepszym" prawdziwy tryumf polskiego kina popularnego, którego sprawność i szczerość współdziałają w sprawie dobrej i ważnej jednocześnie.


70
Człowiek z magicznym pudełkiem

"Człowiek z magicznym pudełkiem" jest bowiem dystopijną love story, w której stalinowskie lata pięćdziesiąte i Polska A.D. 2030 – wyraźnie "dobrozmianowa", choćby za sprawą podsycanej przez władze fobii antyimigranckiej – przeglądają się w sobie w...


70
Bumblebee

"Bumblebee" to bardzo dobry film o dzielnej i mądrej dziewczynie, walecznym choć zagubionym robocie i o tym, że wszyscy tęsknimy do popkultury lat osiemdziesiątych.


60
Tully

Film ma dość koślawą konstrukcję, a większość z 95 minut projekcji mija na meandrowaniu wokół tematów i relacji, które nie zostają ani w pełni określone, ani dramaturgicznie wyzyskane.


60
LEGO® przygoda 2

"LEGO PRZYGODA 2" dość uparcie ignoruje zasady klarownego, efektywnego scenariopisarstwa wypracowane przez majstrów w typie Spielberga, Kasdana czy Lucasa.


30
Nowe oblicze Greya

Najkrótsza recenzja? Jest to taki film, w którym nawet scena seksu na kuchennym blacie zawiera tzw. lokowanie produktu.


Proszę czekać…