Marcin Stachowicz

FilmWeb

MS
56
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 80 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
31
Neutralne
23
Negatywne
25

Recenzje

90
Kraina wielkiego nieba

Skomplikowane i zmienne konfiguracje rodzinne nie oznaczają jednak, że Dano wykreował rzeczywistość jak ze starej fotografii albo opery mydlanej. 


90
Nie jestem twoim murzynem

Sugestywne obrazy mają siłę faktów – mówią same za siebie i pokazują niepodważalną ciągłość praktyk wykluczania, obecność zbliżonych schematów myślenia niezależnie od momentu historycznego i dominujących tendencji politycznych.


80
Dziewczyna bez rąk

Styl Laudenbacha jest idealnym medium dla takich fantastycznych, baśniowych opowieści – z mizerii i zerojedynkowości wizji Grimmów wyciska surrealistyczną dynamikę, dawkując w odpowiednich proporcjach grozę, melodramat i zachwyt.


80
Manifesto

Rosefeldt nie popada w tym swoim sprzeciwie w kaznodziejską zapalczywość, trzyma się blisko widzów, blisko przystępnej, przejrzystej formy scenicznego monologu.


80
Na jej barkach

Dobra reżyseria jest tu ważna dopiero w drugiej kolejności, bo na pierwszym planie mamy Nadię Murad – osobę silną własną kruchością, młodą ciałem, a duchem bardzo już leciwą.


80
Sezon diabła

W "Season of the Devil" nie ma już krygowania się z własnym krytycznym stosunkiem do współczesnych Filipin – obraz Diaza jest jedną wielką aluzją do populistycznych rządów prezydenta Duterte.


80
Diamantino

Jeśli tylko połkniemy haczyk Diamantinowskiej anarchii, opowieść sama zacznie się układać w zgrabną konstrukcję (zasłużona główna nagroda Tygodnia Krytyki w Cannes).


80
Genesis 2.0

Frei do spółki z Arbugaevem pokazują tę ciasną nowoczesność w cudownie Herzogowskim stylu.


80
Serce z kamienia

Wpadnijcie na wulkaniczny plac zabaw i bawcie się dobrze, bo chłopięctwo nigdy nie zdarza się dwa razy, chyba że na kinowym ekranie.


70
Halloween

Dwa kroki w przód, dwa kroki w tył, gardło przybite do ściany, trup w szafie, biała maska na podjeździe u sąsiadów. Taki to już, drodzy malkontenci, perwersyjny styl. Ukochany styl – i basta!


Proszę czekać…