Marcin Stachowicz

FilmWeb

MS
57
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 5 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 127 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
54
Neutralne
32
Negatywne
37

Recenzje

90
Gdyby ulica Beale umiała mówić

Gdyby ulica Beale – albo ulica w Harlemie, która gości akcję filmu – potrafiła mówić, powiedziałaby nam zapewne, że to, co się tutaj wydarzyło, pozostaje zapisane w ciele, w doświadczeniu, w kolektywnej pamięci.


90
Kraina wielkiego nieba

Skomplikowane i zmienne konfiguracje rodzinne nie oznaczają jednak, że Dano wykreował rzeczywistość jak ze starej fotografii albo opery mydlanej. 


90
Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?

Naprawdę, sam Thomas Pynchon nie powstydziłby się takiej paranoicznej fabuły. Fabuły, która staje się faktem.


90
Nie jestem twoim murzynem

Sugestywne obrazy mają siłę faktów – mówią same za siebie i pokazują niepodważalną ciągłość praktyk wykluczania, obecność zbliżonych schematów myślenia niezależnie od momentu historycznego i dominujących tendencji politycznych.


80
Dziewczyna bez rąk

Styl Laudenbacha jest idealnym medium dla takich fantastycznych, baśniowych opowieści – z mizerii i zerojedynkowości wizji Grimmów wyciska surrealistyczną dynamikę, dawkując w odpowiednich proporcjach grozę, melodramat i zachwyt.


80
Wysoka dziewczyna

Bo proza frontowych i cywilnych tyłów, tamte widoki i zapachy - szpitale, kuchnie, burdele - nie pasowały im do orderów. U Bałagowa nie tylko pasują. Są kwintesencją wojny. Jej wciąż nieprzedstawionym sercem. Reszta to tylko durne okładanie się po...


80
Jutro albo pojutrze

Niesamowite, jak młodziutkiemu, debiutującemu reżyserowi udało się osiągnąć taki poziom filmowej dojrzałości – materiał jest spójny, ma przejrzysty rytm, a dzięki umiejętnemu rozłożeniu akcentów i dawkowaniu wiedzy rozwija się niczym serpentyna sp...


80
Manifesto

Rosefeldt nie popada w tym swoim sprzeciwie w kaznodziejską zapalczywość, trzyma się blisko widzów, blisko przystępnej, przejrzystej formy scenicznego monologu.


80
1917

To bardziej doświadczenie, a mniej historia i rekonstrukcja w rozumieniu muzealnego czy świątecznego festynu chorągwi i narodowych emblematów. Dlatego doświadczajcie "1917" po swojemu. Chociaż raczej na pewno nie we własnym tempie.


80
Sny wędrownych ptaków

Dajmy też szansę narkobiznesowi, on również – jako popkulturowy fenomen o poważnej mocy więziotwórczej – zasłużył sobie w końcu na poważnych egzegetów.


Proszę czekać…