Błażej Siemieniak

Movies Room

BS
68
Średnia ocena krytyka
jest większa o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
7
Neutralne
1
Negatywne
2

Recenzje

95
Zelig

Woody Allen za fasadą śmieszno-absurdalnej historii obnaża ludzką naturę i pokazuje, że każdy człowiek jest jednak "kameleonem", który ukrywa się za swoją maską.


95
Szpieg

Atmosfera w Szpiegu jest tak gęsta, że można ją kroić nożem, a ostatnie pół godziny to istne trzymanie za gardło.


70
Goodbye Berlin

Nie ma tu żadnych przedłużonych momentów, wszystko jest idealnie wyważone. Zachęcam wybrać się razem z głównymi bohaterami w niezapomnianą wakacyjną podróż!


70
Fantastyczna kobieta

Obawiałem się o pewną powtarzalność, jednak Lelio ma jeszcze wiele do powiedzenia i zaoferowania.


70
Ptaki śpiewają w Kigali

Ludobójstwa miały miejsce i zapewne nadal będą miały, jednak po zakończonym filmie poczułem, że para reżyserów zostawia nutkę optymizmu. Claudine powiedziała, iż ptaki ucichły w Kigali, ale wydaje mi się, że jeszcze będzie im dane zaśpiewać.


70
Kopciuszek

Kopciuszek Branagha to nie tylko opowieść o miłości od pierwszego wejrzenia, jest to również historia o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, jaki zgotował nam los.


65
Król rozrywki

Król rozrwyki ​jest typową historią od zera do showmana, to trudno nie zakochać się w tym filmie. Zaraża pozytywną energią i sprawia, że aż chce się wyrwać do tańca.


60
Fernando

Fernando nie wyróżnia się niczym specjalnym – jest to opowieść jak jedna z wielu o przyjaźni, zrozumieniu i akceptacji.


40
Więzień labiryntu: Lek na śmierć

Od pewnego momentu, ciekawym pomysłem było zrobienie z Więźnia kina wojennego, dziejącego się w post-apokalitycznym świecie, lecz cały efekt rozmywa się przy zbyt częstym i przedłużonym wykorzystywaniu slow motion oraz niepotrzebnych wybuchów à la...


40
Jack Ryan: Teoria chaosu

Tutaj żadna postać nie jest interesująca, nawet sam Jack Ryan. Alec Baldwin czy Harrison Ford potrafili wykrzesać z siebie tę przebojowość i błysk w oku. Jack Ryan Chrisa Pine zachowuje się jak zagubione dziecko we mgle.


Proszę czekać…