Klaudia Kroczek

Movies Room

KK
69
Średnia ocena krytyka
jest większa o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
11
Neutralne
1
Negatywne
3

Recenzje

95
Pachnidło: Historia mordercy

Tom Tykwer stworzył niesamowity film. Przez 2,5h możemy delektować się pięknymi kadrami, a historia opowiedziana przez Suskinda jest dopełnieniem całości dzieła.


90
Whiplash

Whiplash ukazuje czarno-białą rzeczywistość, gdzie oba te kolory cały czas ze sobą rywalizują, ukazując wszystkie mroki walki o sukces, ale również odkrywając jasność po osiągnięciu sukcesu.


90
Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną

Tak wygląda kino tworzone przez Lyncha. Zrywa ze schematem, zaskakuje odbiorcę, odbiega od początkowo stworzonych podstaw, by wywołać zamęt, a momentami dyskomfort.


90
Ptasiek

Oprócz marzeń, w Ptaśku ważna role odgrywa przyjaźń oraz dostrzeżenie jej prawdziwej siły, która jest w stanie przetrwać wszystkie problemy.


90
Beksińscy. Album wideofoniczny

Nie chcę bluźnić, czy coś takiego, ale, o ile mogę Beksińskich. Album Wideofoniczny nazwać filmem w klasycznym tego słowa rozumieniu, to jest on jednym z lepszych, które widziałam w tym roku.


85
Lśnienie

Kubrick wykonał “kawał dobrej roboty” tworząc to dzieło. Udowodnił dotychczasowym niedowiarkom, że nie jest pierwszym, lepszym reżyserem biorącym się za horror.


80
Kraina lodu

Poznajemy siłę miłości i przyjaźni, a dla najmłodszych to najważniejsza lekcja, jaką mogą dać im bajki. Disney po raz kolejny sprostał najważniejszej oświeceniowej zasadzie, że bajki powinny uczyć bawiąc.


80
Goya en Burdeos

Film Saury doskonale oddał życie i twórczość Goi, ukazując nam “podręcznikową” wiedzę w prosty i miły sposób. Bez zbędnego przedłużania i męczenia odbiorcy.


80
Kevin sam w domu

W święta odpocznijmy, a czas na ambitnie kino przyjdzie już niedługo. Po świętach. Jednak jeśli chodzi o kino stricte familijne, to sprawdza się w stu procentach.


75
Marsjanin

Nie pozostaje nam teraz nic innego jak czekać na kolejną znakomitą rolę Damona i ciekawy film science-fiction posiadający tak wspaniałe wartości jak Marsjanin.


Proszę czekać…